Dziecko w kryzysie psychicznym – trwa kampania 1% Stowarzyszenia na Rzecz Zdrowia Psychicznego Dziecka i Rodziny

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Dziecko w kryzysie psychicznym – trwa kampania 1% Stowarzyszenia na Rzecz Zdrowia Psychicznego Dziecka i Rodziny

W Polsce co 10-te dziecko wymaga pomocy psychologicznej. Tylko 1,5 proc. otrzymuje opiekę w systemie publicznym. EZRA UKSW udziela wsparcia dzieciom i młodzieży w Środowiskowych Centrach Zdrowia Psychicznego. Ich funkcjonowanie wspomaga Stowarzyszenie na Rzecz Zdrowia Psychicznego Dziecka i Rodziny, które w trwającej kampanii społecznej zwraca uwagę na problemy, z jakimi mierzą się dzieci i młodzież.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

W spocie promującym kampanię aktorka staje się głosem dziecka, które mówi o problemach i trudnościach, z jakimi się mierzy. Zdania, które wypowiada są nieprzypadkowe – to prawdziwe wypowiedzi dzieci i młodzieży, które można usłyszeć w gabinetach psychoterapeutów. Trudności, o których mówi nie pochodzą z dzieciństwa, a ze świata dorosłych. Dzieciństwo, które kojarzy się z beztroską i wolnością, zderza się tutaj z codziennością dziecka, w której brakuje lekkości i kolorów, a w ich miejsce pojawia się stres, niechęć, lęk, poczucie odrzucenia, beznadziei, a nawet myśli samobójcze.

Kampania prowadzona przez Stowarzyszenie na Rzecz Zdrowia Psychicznego Dziecka i Rodziny wspiera funkcjonowanie Środowiskowych Centrów Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży EZRA UKSW. W tych ośrodkach realizowany jest autorski model środowiskowej opieki psychologicznej EZRA. Zakłada on działanie we współpracy z wszystkimi osobami ważnymi w życiu młodego pacjenta. Celem jest pomoc dzieciom i młodzieży, które doświadczają kryzysu psychicznego – w odpowiednim momencie – tak, aby zapobiec ostateczności, czyli hospitalizacji na oddziale psychiatrycznym.

Specjaliści EZRA UKSW kierują się przekonaniem, że tam, gdzie pojawił się problem dziecka, tam można znaleźć jego rozwiązanie. Ważna jest wtedy wczesna interwencja, która pomaga zapobiec trudnościom w przyszłości. Poszukują oni rozwiązań w naturalnym środowisku – tam, gdzie jest rodzina, rówieśnicy, szkoła. Dzięki temu i dziecko, i rodzina są objęci całościowym wsparciem, które wynika ze współpracy pomiędzy trzema sektorami – ochroną zdrowia, oświatą oraz pomocą społeczną. W placówkach EZRA UKSW udzielana jest bezpłatna pomoc dzieciom i młodzieży w ramach kontraktu NFZ.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij