Miłe łąki na balkony: Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie rozdaje mieszkańcom 40 tys. torebek z nasionami polnych kwiatów

Miłe łąki na balkony: Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie rozdaje mieszkańcom 40 tys. torebek z nasionami polnych kwiatów

Krakowski Zarząd Zieleni Miejskiej we współpracy z Fundacją Kwietna oraz agencją Ancymony rozpoczął akcję pod hasłem „Miłe łąki na balkony”. W jej ramach mieszkańcy Krakowa otrzymają aż 40 tys. opakowań z nasionami, z których wyrosną łąki kwietne.

Łąki kwietne są prawdziwymi „hotspotami” bioróżnorodności. Nie tylko sprawiają, że nasze balkony wyglądają znacznie ładniej, stając się miniaturową, miejską oazą zieleni, ale również dają pokarm owadom zapylającym – w poszukiwaniu pokarmu pszczoły mogą dolecieć nawet do wysokości 12 piętra. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

W związku z tym Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie we współpracy z Fundacją Kwietna oraz agencją Ancymony rozpoczął akcję pod hasłem „Miłe łąki na balkony”. W ramach inicjatywy do rąk Krakowian trafi aż 40 tys. opakowań z nasionami, z których wyrosną łąki kwietne. 

– Nie zdajemy sobie sprawy, że w bardzo prosty sposób możemy pomóc naturze. Każda łąka, nawet ta balkonowa czy parapetowa, ratuje życie zapylaczy i daje im schronienie oraz oczywiście cieszy nasze oczy! – komentuje Karolina Nawrot z Fundacji Kwietnej.

Opakowania z nasionami można odebrać w różnych miejscach w Krakowie – m.in. w MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej, a także kawiarni Aurelita Cafe. Pozostałe miejsca dystrybucji znaleźć można na tej stronie. Z kolei więcej szczegółów oraz pomoc w przygotowaniu łąki można znaleźć na facebookowej grupie: Miłe łąki na balkony.

Kampania promująca inicjatywę obejmie wiele nośników: prasa, digital, outdoor. Pojawi się też w komunikacji miejskiej w Krakowie. 

PS

5 września 2020 roku przy centrum handlowym Wola Park został otwarty Ogród Codzienny – nowe zielone miejsce na mapie Warszawy, w którym mieszkańcy będą mogli dowiedzieć się więcej o tym, jak w prosty sposób dbać o środowisko, zdrowo się odżywiać czy uprawiać własne warzywa w mieście.

PS2

Organizacja Porozumienie dla Pragi zainicjowała świetną, prośrodowiskową akcję pod hasłem #ZaadoptujDonicę”. W jej ramach mieszkańcy Warszawy dają drugie życie opuszczonym, miejskim donicom.

PS3

Z okazji ubiegłorocznego ogólnopolskiego dnia pszczoły przy niektórych poznańskich przystankach pojawiły się sadzonki lawendy i wrzosu. W ten sposób władze miasta zachęcały mieszkańców do sadzenia roślin, które są bardzo przyjazne tym owadom.

PS4 

W czerwcu 2020 roku w dwóch lokalizacjach w Gdańsku – przy ulicy Grobla IV i Za Murami – pojawiło się kilkanaście skrzyń z wieloma kompozycjami ziół, takich jak m.in. bazylia kulinarna, lubczyk czy koper. Inicjatywa była częścią projektu edukacyjnego Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij