Mięta, szałwia lub truskawki – w Gdańsku pojawiły się miejskie farmy ziół

Mięta, szałwia lub truskawki – w Gdańsku pojawiły się miejskie farmy ziół
W dwóch lokalizacjach w Gdańsku – przy ulicy Grobla IV i Za Murami – pojawiło się kilkanaście skrzyń z wieloma kompozycjami ziół, takich jak m.in. bazylia kulinarna, lubczyk czy koper. Inicjatywa jest częścią projektu edukacyjnego Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.
O autorze
1 min czytania 2020-06-23

Miejskie farmy to świetna inicjatywa, którą coraz częściej realizują władze polskich miast. Teraz na taki krok zdecydował się Gdańsk, bowiem w dwóch lokalizacjach – przy ulicy Grobla IV i Za Murami – pojawiło się kilkanaście skrzyń ze świeżymi ziołami.

W przestrzeni miejskiej rosną trzy zestawy roślin: kulinarny, leczniczy i do aromaterapii. Pierwsza kompozycja to m.in. bazylia kulinarna, lubczyk, mięta, oregano, rozmaryn, tymianek, majeranek i koper, czy nawet truskawki. W zestawie leczniczym rosną m.in. bazylia, szałwia, mięta w różnych odmianach, czystek i rodzynek brazylijski. Natomiast trzecia kompozycja zawiera zbiór roślin, takich jak m.in. odmiany szałwii i oregano, melisę, odmiany lawendy oraz tymianek.

Inicjatorzy akcji zachęcają mieszkańców do korzystania z ziół, lecz zwracają uwagę na to, by ich nie wyrywać, a delikatnie uszczykiwać, co pozwoli im się dalej rozrastać.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 100 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Akcja jest częścią projektu edukacyjnego Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni, który ma na celu zwrócenie uwagi na konieczność pielęgnacji roślin i dbanie o miejską przestrzeń zieleni. 

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

zdjęcia: facebook.com/GZDiZ

PS

W ubiegłym roku trzy przystanki w Białymstoku przeszły niesamowitą metamorfozę – zostały posadzone na nich ozdobne trawy i krzewy wieloletnie, które wpływają m.in. na poprawę jakości powietrza.

PS2

W ramach realizacji nowej polityki klimatycznej we Wrocławiu na początku bieżącego roku ruszył unijny projekt FoodSHIFT2030. Jednym z jego elementów jest stworzenie tzw. ogrodów społecznych, w których mieszkańcy miasta będą mogli wspólnie uprawiać warzywa, owoce, a także zioła.

PS3

Organizacja Porozumienie dla Pragi zainicjowała świetną, prośrodowiskową akcję pod hasłem #ZaadoptujDonicę”. W jej ramach mieszkańcy Warszawy dają drugie życie opuszczonym, miejskim donicom.