Marka adidas zaprezentowała buty wykonane ze skóry wytworzonej z grzybni

Marka adidas zaprezentowała buty wykonane ze skóry wytworzonej z grzybni

Adidas zaprezentował nową odsłonę swojego kultowego modelu obuwia Stan Smith – tym razem buty zostały wykonane ze skóry wytworzonej z grzybni.

Alternatywne materiały dla skóry naturalnej powoli podbijają branżę modową. Niedawno informowaliśmy o przełomowej inicjatywie domu mody Hermès, w ramach której marka będzie produkować torebki ze skóry wyprodukowanej z grzybów. W ślad za nią poszła firma adidas.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Marka zaprezentowała bowiem nową odsłonę swojego słynnego modelu Stan Smith z tą różnicą, że zamiast skóry naturalnej, tym razem wykorzystano materiał wyprodukowany na bazie grzybów – Mylo. 

Ta nietypowa tkanina powstaje na farmach wertykalnych w Holandii. Tam bowiem uprawiana jest grzybnia, która następnie jest garbowana i barwiona. W ten sposób finalny materiał jest miękki i elastyczny, zaś w dotyku przypomina naturalną skórę.

W butach, które marka adidas stworzyła we współpracy z firmą Bolt Threads, produkującą innowacyjne i proekologiczne materiały, zewnętrzna cholewka, słynne trzy paski, logo marki, a także nakładka na piętę są wykonane z tkaniny Mylo. 

PS

Styl i ekologia łączą się w nowych butach adidas Stan Smith. A to wszystko dzięki cholewce Primegreen wykonanej w 50% z materiałów pochodzących z recyklingu, kultowa sylwetka jest teraz naprawdę ponadczasowa.

PS2

Polska projektanta Róża Rutkowska stworzyła alternatywę dla plastikowych opakowań – tkaninę z grzyba kombucha, w którą można pakować żywność, tym samym przedłużając jej termin ważności.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij