Marki adidas i eobuwie.pl umieściły w Warszawie mural oczyszczający powietrze

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Marki adidas i eobuwie.pl umieściły w Warszawie mural oczyszczający powietrze

Z początkiem kwietnia w centrum Warszawy powstał ponad 250-metrowy mural promujący legendarny model butów adidas Stan Smith. W ramach kampanii nowej odsłony tego kultowego modelu, eobuwie.pl oraz adidas połączyli siły, aby stworzyć projekt, który podkreśla istotę dbania o środowisko.

Do namalowania muralu została użyta farba fotokatalityczna, która dzięki swoim właściwościom neutralizuje szkodliwe substancje, z którymi na co dzień mają styczność mieszkańcy Warszawy.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Jak to działa? Spaliny samochodowe i innego rodzaju zanieczyszczenia (np. w formie tlenków azotu) osiadają na powierzchni muralu. Następnie pod wpływem światła słonecznego są neutralizowane – rozkładają się na nieszkodliwe dla środowiska związki azotu, wodę oraz nieznaczną ilość CO2. A gdy proces dojdzie do końca, przy najbliższym opadzie deszczu powłoka jest samoistnie oczyszczana i gotowa do zaczęcia wszystkiego od nowa.

Od 1973 adidas Stan Smith pozostawały niezmienne i stały się ikoną. Nastał jednak czas, kiedy musiały się zmienić. I nie chodzi tu o ich wygląd czy wygodę – chodzi o to, jak zostały stworzone. Nadeszła pora, by te klasyczne buty stały się bardziej przyjazne dla środowiska. By stały się naprawdę ponadczasowe. Nie rezygnując z dobrze znanego designu, stworzona została nowa wersja sneakerów Stan Smith z cholewką Primegreen z materiałów pochodzącą z recyklingu, definiując, czym są buty przyjazne naszej planecie.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij