Vision Racer x Jaden Smith oraz inne inicjatywy New Balance na rzecz zrównoważonego rozwoju

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Zmienimy Świat

dołącz do akcji

Vision Racer x Jaden Smith oraz inne inicjatywy New Balance na rzecz zrównoważonego rozwoju

Marka New Balance zapowiada konkretne działania ograniczające jej wpływ na klimat. Szereg inicjatyw oraz strategiczne partnerstwa mają pomóc w realizacji długoterminowych celów związanych z klimatem oraz propagować ideę zdrowszej planety.

New Balance przez lata konsekwentnie wdrażał praktyki na rzecz zrównoważonego rozwoju poprzez program Odpowiedzialnego Przywództwa (Responsible Leadership). Teraz z radością ogłasza szereg ambitnych inicjatyw i partnerstw zorientowanych na różne aspekty związane ze zmianami klimatycznymi. Od wykorzystania energii odnawialnej w całym łańcuchu dostaw, po tworzenie listy materiałów przyjaznych środowisku, New Balance nieustannie poszukuje rozwiązań, które będą miały zarówno krótko-, jak i długoterminowy wpływ.

– Zrównoważony rozwój zawsze był priorytetem dla New Balance, a nasze zaangażowanie w działania na rzecz zdrowszej planety nigdy nie było takie silne. Musimy działać zdecydowanie, a nasz wysiłek jest dodatkowo wspierany przez podobnie myślących partnerów, którzy pomagają zwiększyć zasięg naszych inicjatyw – powiedział John Stokes, szef New Balance Global Sustainability.

Odpowiedzialne Przywództwo (Responsible Leadership)

W ramach kompleksowej strategii Odpowiedzialnego Przywództwa New Balance zamierza znacząco zmniejszyć emisję dwutlenku węgla w przyszłości, w czym pomóc ma szereg inicjatyw zaplanowanych do 2030 roku.

Energia odnawialna: Do roku 2025 New Balance w całej globalnej działalności będzie korzystać z energii elektrycznej pochodzącej w 100% z odnawialnych źródeł, a jako sygnatariusz Karty działań przemysłu modowego na rzecz klimatu (org. Fashion Industry Charter for Climate Action) planuje zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych o 30%.

Długowieczność i zamknięty cykl życia produktu: New Balance do 2025 roku zamierza wdrożyć politykę zero waste i nie wysyłać żadnych odpadów ze swoich fabryk obuwia na wysypiska śmieci. Natomiast od tego roku startuje z pilotażowym programem naprawy odzieży, który jest częścią szerszej inicjatywy związanej z wydłużonym i zamkniętym cyklem życia produktu i mającej na celu rozwiązanie problemu odpadów pokonsumenckich.

Materiały niskoemisyjne: Poliester i skóra to dwa surowce, które w przypadku New Balance mają największy wpływ na klimat. Jako pierwszy krok w kierunku obniżenia tego negatywnego oddziaływania, do 2025 roku marka zamierza pozyskiwać przynajmniej 50% poliestru z recyklingu i 100% skóry ekologicznej.

Ochrona przyrody: Do końca 2021 roku New Balance przekaże 1% ceny detalicznej wszystkich butów Fresh Foam Hierro v6 sprzedanych w USA na rzecz organizacji ekologicznej 1% for the Planet, co umożliwi wsparcie organizacji zajmujących się zmianami klimatycznymi i ochroną terenów zielonych.

Siła kobiet: Aby wspomóc równouprawnienie kobiet oraz zapewnić im poczucie stabilności, bezpieczeństwa i podnieść poczucie sprawczości, New Balance dąży do tego, by do 2025 roku 100% kobiet w zatrudnionych fabrykach obuwia mogło korzystać z zajęć edukacyjnych i kursów zawodowych.

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij