Hashtagi i zakupy: Jak social media rewolucjonizują e-commerce [WEBINAR]

Hashtagi i zakupy: Jak social media rewolucjonizują e-commerce [WEBINAR]

Hashtagi i zakupy: Jak social media rewolucjonizują e-commerce [WEBINAR]

Dowiedz się, jakie narzędzia pomogą Ci w rozwinięciu strategii sprzedażowej – od tworzenia contentu, aż po moderację – i jakie procesy można zautomatyzować.

WEŹ UDZIAŁ

Fundacja Gajusz z szokującą kampanią „Dzieci – śmieci”

Do końca kwietnia łódzka Fundacja Gajusz prowadzić będzie kampanię społeczną „Dzieci – śmieci”, która porusza temat krzywdzonych dzieci. Przygotowane animacje pokazują szokujące, prawdziwe historie bicia i znęcania się nad najmłodszymi.
O autorze
1 min czytania 2021-04-27

Wizualnie kampania „Dzieci – śmieci” została oparta o animację i rysunek. Motyw przewodni to tonące dziecko, które jak się dowiadujemy, tonie w morzu krzywd. W poprzednich kampaniach często wypowiadali się podopieczni fundacji. Tym razem jest inaczej, bo poruszane problemy są bardzo intymne i bolesne.

Jednak pokazane w spotach historie Marysi, Damiana i Adasia wydarzyły się naprawdę.

– Wierzymy, że pełna emocji, niezwykle poruszająca kreacja, uwrażliwi społeczeństwo na potrzeby dzieci, które doświadczyły w życiu tak wiele zła, że niejeden dorosły nie zdołałby go udźwignąć. Zdecydowaliśmy się zrealizować ją pod kontrowersyjnym hasłem „Dzieci – śmieci”, by uświadamiać, jak wiele wsparcia potrzebują dzieci okrutnie doświadczone przez świat i dorosłych. Były bite, gwałcone, widziały za dużo: przemoc, krew, pornografię. Część została „tylko” opuszczona przez rodziców. Protestujemy w ich imieniu, bo skrzywdzone dzieci to NIE śmieci – mówi Tisa Żawrocka-Kwiatkowska, prezes Fundacji Gajusz.

Fundacja od 1998 r. opiekuje się ciężko i nieuleczalnie chorymi maluchami. W 2018 roku stworzyła Centrum Terapii i Pomocy Dziecku i Jego Rodzinie CUKINIA. W 2020 r. Organizacja wsparła ponad 900 dzieci, które znalazły się w kryzysowej sytuacji. 520 z nich to właśnie pacjenci CUKINII, z których ponad 150 stanowiły dzieci wychowujące się poza rodzinami biologicznymi (w rodzinach zastępczych, domach dziecka). Dzięki wsparciu zespołu profesjonalistów mają szansę na dobre życie. Ale bez pomocy sobie nie poradzą. Dlatego celem kampanii jest także zachęcanie do wspierania podopiecznych fundacji poprzez przekazanie 1% podatku.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Większość działań marketingowych związanych z promowaniem kampanii „Dzieci – śmieci” Fundacja Gajusz zdecydowała się oprzeć na kanałach internetowych. Spoty wyświetlane są w social mediach, na YouTubie, w sieci wyszukiwania Google. W prowadzeniu kampanii Gajusza wspiera bezkosztowo Bluerank.

W prowadzenie działań dla Gajusza w Bluerank zaangażowani byli: Marta Wodzyńska (social ads specialist), Magdalena Urbańska (paid search executive), Aleksandra Lisiecka-Lenart (senior SEO analyst), Mariusz Woźniakiewicz (SEO executive) oraz Marta Markowska (marketing manager).

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Kampania kierowana jest do szerokiego grona odbiorców. Gajusz uświadamia oraz uwrażliwia z rozmachem i na szeroką skalę, bo problem jest ogólnopolski, a nie lokalny.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się