Audioriver goes green o jedzeniu przyszłości

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Audioriver goes green o jedzeniu przyszłości

Co będziemy serwować na talerzach za kilka lat? Które produkty mają największe właściwości prozdrowotne? W najnowszym odcinku podcastu Audioriver Goes Green, organizatorzy festiwalu rozpoczynają dyskusję o grzybach, w kontekście jedzenia przyszłości.

Kryzys klimatyczny to problem, który towarzyszy nam na każdym kroku. Skupiamy się wokół tematu plastiku, nadmiernej produkcji mięsa i ubraniach z drugiego obiegu. Mimo że świat krzyczy „żyj tu i teraz”, troska o planetę, to również regularne zaglądanie do przyszłości. Festiwal Audioriver i jego goście postanowili przyjrzeć się żywności, która w obliczu zmian klimatu może stać się częstą alternatywą wobec produktów i dań, jakie do tej pory znamy. Najnowszy odcinek podcastu #audiorivergesogreen to fascynująca rozmowa o świecie grzybów. Sekrety królestwa Fungi zostały zdradzone przez futurystę i nauczyciela parmakultury, Łukasza Nowackiego oraz właścicielki słynnej ramenowni, Vegan Ramen Shop, Maję Święcicką i Basię Welento.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Najnowszy odcinek to rozmowa na temat różnorodności grzybowego królestwa, jego najciekawszych rodzajach i właściwościach prozdrowotonych. Jagna Niedzielska pyta swoich gości o sekretne życie grzybów, ich historię i niesamowite właściwości. Przygląda się również współczesnym sposobom uprawy, w jaki sposób możemy wykorzystywać grzyby w kuchni i jak wiedza na ich temat może przyczynić się do poprawy jakości naszego życia. Oprócz tego dowiadujemy się, co Robert Makłowicz ma wspólnego z boczniakami, kim są „pieczarkowi” potentaci i czy grzyby są mądrzejsze od niektórych zwierząt. W samym środku tej soczystej rozmowy – przepis na kambuchę i wskazówki do rozpoczęcia domowej uprawy.

Audioriver od czerwca 2020 r. prowadzi akcję edukacyjną #audiorivergoesgreen, która na celu ma uświadamiać w kwestiach związanych z ekologią. W najnowszej formule akcji Festiwal wraz z ambasadorką Jagną Niedzielską, prowadzi rozmowy w formie podcastów. Do tej pory poruszone zostały tematy muzyki i ekologii, Bałtyku, ubrań z drugiego obiegu oraz emocji związanych z ekologiczną narracją. Gośćmi podcastu byli Piotr „Vienio” Więcławski, Kasia Sienkiewicz i Jacek Sienkiewicz (Zespół Kwiat Jabłoni), Zofia Zochniak (Ubrania do oddania), Osi Ugonoh, Marta Pilarska i Sylwia Migdał (WWF Polska) oraz Marta Niedźwiecka (Niedźwiecka o Zmierzchu) i Maciek Adamczyk (Stand Up Polska).

Podcast dostępny jest na kanałach Spotify, Youtube, Tidal, Google Podcast, Apple Podcast.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij