GUS z odświeżonym portalem informacyjnym

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
GUS z odświeżonym portalem informacyjnym

Główny Urząd Statystyczny uruchomił nowy portal informacyjny w skład którego wchodzą 22 serwisy internetowe. Projekt zrealizowała i będzie rozwijać firma Ideo. Portal dostępny jest pod adresem stat.gov.pl.

W ramach zlecenia Ideo odpowiadało za analizę istniejących serwisów internetowych GUS i ruch jaki jest przez nie generowany, zaprojektowanie funkcjonalne i graficzne nowych wersji serwisów. Główną częścią projektu było zaprojektowanie i przygotowanie kompletnego zestawu portali i serwisów dodatkowych. Wdrożenie obejmowało także migrację danych i treści, przygotowanie mechanizmów integracji z posiadanymi przez GUS źródłami danych, a także przeprowadzenie szkolenia dla pracowników.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Portal Informacyjny składa się z 22 projektów, powiązanych ze sobą poprzez wspólny system CMS w jedną, sprawnie funkcjonującą całość:

 • stat.gov.pl
 • bip.stat.gov.pl
 • zws.stat.gov.pl
 • pts.stat.gov.pl
 • cis.stat.gov.pl
 • dziennikigus.stat.gov.pl/
 • serwisy 16 urzędów statystycznych

Za pośrednictwem portalu poszczególne serwisy www i publicznie dostępne bazy danych odwiedza rocznie blisko 6 mln UU. Generują oni ponad 12 mln połączeń oraz pobierają blisko 44 TB danych w postaci pobieranych dokumentów. Dla zapewnienia sprawnego funkcjonowania i wysokiej wydajności tak wymagającej platformy Ideo zaprojektowało i wdrożyło sieć serwerów obsługujących platformę CMS i funkcjonujące w oparciu o nią serwisy.

Dostosowany do indywidualnych wymogów klienta system CMS posiada wiele rozwiązań tworzonych w odpowiedzi na indywidualne potrzeby klienta. W ramach nich wyróżnić można m.in.:

 • wiele poziomów dostępu z różnymi uprawnieniami, od zwykłego przeglądania, poprzez redagowanie aż do pełnej modyfikacji wewnętrznej konfiguracji CMS,
 • integracja z wieloma systemami zewnętrznymi zapewniającymi sprawną prezentację danych statystycznych,
 • treści dodawane w panelu administracyjnym publikowane są w dowolnie wybranych serwisach z grupy STAT, co ogranicza czasochłonność ich aktualizacji,
 • system posiada repozytorium plików indywidualnie dostosowane do sprawnego kątem zarządzania plikami wykorzystywanymi przez ponad 20 funkcjonujących w oparciu o niego serwisów,
 • poza aktualnie pracującymi na systemie serwisami www platforma umożliwia uruchamianie dowolnej ilości dodatkowych serwisów tematycznych, bez konieczności modyfikowania infrastruktury CMS.

Portal jest dostosowany do wymogów ustawy dotyczących m. in. Systemów BIP, jednocześnie obsługując powszechnie przyjęte standardy dostępności m.in. WCAG 2.0 i RWD. Portal informacyjny został wdrożony w wersji językowej polskiej i angielskiej.

W ramach zlecenia Ideo zajmie się także suportem i bieżącą rozbudową portalu do listopada 2015 roku. Usługa gwarancyjna świadczona będzie natomiast przez 36 miesięcy od finalnego odbioru projektu przez Klienta. Platforma pozytywnie przeszła zarówno wewnętrzny jak i zewnętrzny (przeprowadzony przez niezależną firmę) test bezpieczeństwa gwarantujący najwyższy poziom zabezpieczeń.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij