E-Narzędzia od Polpharmy dla środowiska

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
E-Narzędzia od Polpharmy dla środowiska

Akcja „Zadbajmy o dobry klimat” Polpharmy to unikatowy projekt, którego filarami są środowisko, cyfryzacja i edukacja. Głównym celem jest, by wspólnie z lekarzami i farmaceutami przy użyciu nowoczesnego narzędzia do spotkań online (ekowizyty), zalesić jak największe obszary w Polsce.

Odpowiedzialność społeczna i zrównoważony rozwój powinny być ważną częścią działalności biznesowej wszystkich przedsiębiorstw. Jednym z kluczowych elementów jest ekologia – dbanie o klimat i środowisko, co w dzisiejszych czasach staje się priorytetem. Do tego należy dodać pędzącą digitalizację, która przenosi większość procesów do sieci. Pandemiczne warunku spowodowały, że przedsiębiorstwa zaczęły się zastanawiać i wdrażać nowoczesne narzędzia, które są potrzebną alternatywą dla tradycyjnych mechanizmów. Polpharma zdaje sobie sprawę z potrzeb, jakie obecna sytuacja przed nią stawia. Akcja „Zadbajmy o dobry klimat.” polega na na spotkaniach online pomiędzy przedstawicielami, a lekarzami i farmaceutami. W ramach akcji Polpharma wraz z Fundacją Las na Zawsze zasadziła już cztery lasy w miejscowościach: Brzustowa (woj. kujawsko-pomorskie), Pieniężnica i Męcikał (woj. pomorskie) i Żelazny Most na Dolnym Śląsku.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Jak działa ekowizyta?

Akcja „Zadbajmy o dobry klimat” opiera się na wspieraniu ekowizyt, czyli spotkań online przedstawicieli medycznych z lekarzami i farmaceutami, jako ekologicznej, bezpiecznej i optymalnej formy kontaktu zdalnego, szczególnie dzisiaj, w czasach pandemii. Każda ekowizyta to zmniejszenie emisji CO2, bo samochody przedstawicieli zostają w garażach oraz ochrona lasów, gdyż papier zostaje zastąpiony materiałami w wersji elektronicznej. Dodatkowo każda ekowizyta to 1m2 nowego, młodego lasu, który zostanie na zawsze.

– Całe społeczeństwo musi się zaangażować w ograniczanie zanieczyszczenia powietrza w Polsce i przeciwdziałać zmianom klimatycznym. Szczególną rolę w tych działaniach powinny odgrywać środowiska medyczne, gdyż skutki zdrowotne niszczenia środowiska są dotkliwe, a czasem nawet i niebezpieczne. Same pyły zawieszone, każdego roku powodują przedwczesną śmierć blisko 50 tysięcy Polaków, a także wiele innych chorób i problemów zdrowotnych. Każdy z nas swoim zachowaniem i swoimi wyborami może przyczynić się zarówno do ograniczenia emisji szkodliwych substancji jak również do aktywnej poprawy stanu naszego otoczenia. Akcja Polpharmy Ekowizyta – zadbajmy o dobry klimat jest tego dobrym przykładem. Jedna osoba może niewiele, ale 150 tys. lekarzy i 34 tys. farmaceutów spotykając się tylko raz w roku online z przedstawicielem Polpharmy posadzi 184 tys. m2 lasu.” Dodatkowo, dzięki rezygnacji z przyjazdu przedstawiciela znacząco zredukuje ślad węglowy, a użycie materiałów elektronicznych zmniejszy produkcję papierowych materiałów informacyjnych. Każdego dnia każdy z nas może zrobić coś dobrego na rzecz środowiska. Ochrona klimatu to nasz zbiorowy obowiązek – komentuje dr hab. n. med. Tadeusz Zielonka z Koalicji Lekarzy i Naukowców

– Po raz pierwszy zaangażowaliśmy tak dużą grupę lekarzy i farmaceutów w ochronę klimatu oraz we wspólne zalesianie Polski. Naszym celem jest wspieranie lekarzy i farmaceutów w pogłębianiu wiedzy i praktyki z zakresu odbywania e-wizyt, które stają się nieodłącznym elementem cyfryzacji ochrony zdrowia, a także są odpowiedzią na zwiększone wymogi zachowania bezpieczeństwa w bezpośrednich kontaktach między ludźmi, wywołanych obecną sytuacją epidemiologiczną – dodaje Agata Łapińska, dyrektor marketingu HCP Polpharmy.

Inicjatywa przyczyni się do zwiększenia ilości niezwykle potrzebnych naturze bioróżnorodnych lasów oraz redukcji śladu węglowego. Jak mówi Anna Derda z Fundacji Las na Zawsze – nasze wspólne działania są wsparciem dla idei odnowy naturalnej terenów porolnych, nieużytków, które przywracamy naturze i oddajemy jej we władanie na zawsze. Bo choć lesistość Polski statystycznie wciąż wzrasta, to musimy mieć świadomość, że mowa tutaj w dużej mierze o lasach gospodarczych. Obszary lasów naturalnych i terenów pozostawianych bez ingerencji ludzkiej to wciąż bardzo niewielki procent w porównaniu z tym, jak wiele obszarów eksploatujemy przy produkcji drewna.

Rodzaj lasu dla klimatu ma znaczenie

Lasy są ważne – to wiemy już z etapu szkolnego. Nie zawsze jednak wiadomo, jaki rodzaj lasu jest najlepszy dla ochrony klimatu. Bioróżnorodny i zróżnicowany wiekowo las jest najzdrowszy. A takich lasów w dobie postępujących zmian klimatycznych potrzebujemy najbardziej. Są one dużo bardziej odporne na pożary, silne wiatry, czy gradację owadów, które niewątpliwie będą czekały nas w przyszłości. Lasy, a w szczególności te z bogatą warstwą podszytu, świetnie zatrzymują wodę, z którą Polska ma obecnie coraz większy problem. Obniżają też temperaturę i zwiększają wilgotność. Co ważne, zasadzone drzewa nie będą podlegały wycince.

– Dzięki akcji „Zadbajmy o dobry klimat” sadzimy lasy na zawsze, dlatego, że zabezpieczamy ziemię formalnie i finansowo przed wycinką. Dzięki temu z Lasów Na Zawsze nie będzie pozyskiwane drewno i nie będzie usuwane „martwe drewno”, które jest skarbnicą życia dla wielu gatunków organizmów, często zagrożonych wyginięciem. Nasze lasy będą też mogły się zestarzeć, a więc skumulowany w nich dwutlenek węgla nie zostanie gwałtownie zwrócony do atmosfery, co ma miejsce podczas spalania – zaznacza Anna Derda z Fundacji Las na Zawsze.

– Akcja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem wśród naszych klientów, co tylko potwierdza, że każdy z nas odczuwa potrzebę zrobienia czegoś dobrego dla innych, dla środowiska, dla naszej planety. Jestem dumna, że już po pół roku akcji posadziliśmy cztery pierwsze lasy, które będą rosły na zawsze. Są to wyjątkowe tereny, na których wraz z fundacją inicjujemy procesy lasotwórcze. Są tu rdzenne drzewa liściaste i krzewy, co gwarantuje bioróżnorodność. Dzięki temu nasze lasy są atrakcyjne do zasiedlenia dla ptaków i owadów. Mam nadzieję, że nasza akcja, która opiera się na działaniach ekologicznych, ale i edukacyjnych pozostawi przyszłym pokoleniom wiele dobrego – dodaje Agata Łapińska.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij