Sklep internetowy Answear.com świętuje 10. urodziny

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Sklep internetowy Answear.com świętuje 10. urodziny

Od polskiej multibrandowej platformy zakupowej po spółkę działającą w 7 krajach, która w styczniu 2021 r. wkroczyła na warszawską GPW – Answear.com świętuje 10. urodziny. Z tej okazji klienci i fani mogą liczyć na dodatkowe atrakcje, limitowane kolekcje marek Hugo, Guess i answear.LAB.

Sklep internetowy Answear.com oficjalnie wystartował w lutym 2011 r. Jego pomysłodawcą był Krzysztof Bajołek, który doświadczenie w branży modowej zdobył, tworząc takie marki jak Mohito i House. Pierwsza polska multibrandowa platforma zakupowa oferowała około 100 światowych marek, z których wiele było do tej pory niedostępnych w Polsce. Zróżnicowana oferta, przyjazna i intuicyjna strona, precyzyjnie zaprezentowane produkty, profesjonalna obsługa wraz z ekspresową wysyłką i darmowym zwrotem oraz rozwijany od 2012 r. unikatowy program lojalnościowy Answear Club zaskarbiły sympatię i zaufanie tysięcy klientów. Dziś strony Answear.com notują 11 milionów odwiedzin miesięcznie, a systematycznie powiększany asortyment obejmuje ok. 95 tys. produktów ponad 350 brandów.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

– To, że wybiliśmy się ponad przeciętność, nie jest przypadkiem: zadecydowało o tym kilka elementów, m.in. doświadczenie oraz silny zespół ludzi – to oni od samego początku tworzyli ten biznes. Wspólnie doskonale znaliśmy branżę fashion, potencjalnych dostawców, wiedzieliśmy, jak operacyjnie poukładać biznes, tak aby był skalowalny w Polsce i innych krajach – mówi Krzysztof Bajołek, założyciel i prezes zarządu Answear.

Po sukcesie w Polsce, Answear zaczął dążyć do tego, aby stać się najmodniejszym miejscem także w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Wybór kolejnych państw został poprzedzony analizą specyfiki branży modowej w Europie. Na początku, w 2014 r. Answear wystartował w Czechach i na Słowacji. Rok później był już obecny na Ukrainie oraz w Rumunii. W 2016 r. wkroczył do Węgier, a w 2018 pojawił się w Bułgarii. Obecnie działa na 7 rynkach, choć nie ukrywa, że debiut w kolejnych krajach jest tylko kwestią czasu. Wszystkie zamówienia są realizowane z jednego, nowoczesnego centrum dystrybucyjnego firmy o powierzchni 40 tys. m2.

Answear skupia się nie tylko na sprzedaży ubrań, butów i dodatków. Firma od lat organizuje konkursy wspierające młode talenty i umożliwiające im karierę w branży, udziela się charytatywnie oraz inicjuje akcje pro-ekologiczne.

– W ciągu 10 lat Answear bardzo się zmienił, a przede wszystkim rozrósł. Wspaniale było uczestniczyć w większości tych wydarzeń. Chciałbym zaznaczyć, że cele stricte biznesowe nie były jedynymi, które chcieliśmy realizować. Od początku zależało nam, żeby stworzyć i rozwijać przyjazną i rzetelną organizację, która nie tylko sprzedaje ubrania i buty, ale także promuje konkretne wartości, wspiera i pomaga. Wydaje się, że na szczęście, także te plany udało się wprowadzić w życie – mówi Wojciech Tomaszewski, dyrektor marketingu i e-commerce w Answear.

W maju z okazji 10. urodzin Answear.com przygotował dla swoich klientów promocje oraz konkurs, w którym nagrodą główną jest wyjazd marzeń o wartości 5000 zł. Na wyłączność sklepu limitowane kolekcje stworzyły popularne marki premium: Hugo proponuje zestawy minimalistycznych dresów, bluz i joggerów, z kolei Guess zaprojektował nowe wersje kultowych T-shirtów – pojawiają się na nich nazwy stolic krajów, w których działa Answear. Wyjątkowe projekty przygotowała również marka własna answear.LAB. Kolekcja Dare to Dream sygnowana jest przez Paulinę Krupińską. Wszystkie urodzinowe atrakcje czekają na klientów Answear.com do 16 maja.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij