Xavier Dolan wyreżyserował kampanię Prady. Twarzą została transpłciowa gwiazda „Euforii”

Xavier Dolan wyreżyserował kampanię Prady. Twarzą została transpłciowa gwiazda „Euforii”

Filmy kanadyjskiego reżysera Xaviera Dolana często poruszają problemy mniejszości seksualnych - nic więc dziwnego, że gwiazdą nowej kampanii Prady została transpłciowa modelka i aktorka Hunter Schafer, która zasłynęła za sprawą roli Jules w serialu „Euforia”.

Spot promujący torebki Galliera Saffiano od Prady jest dokładnie taki, jak filmy Dolana (np. „Wyśnione miłości”,  „Na zawsze Laurence”) - udało się uchwycić w nim specyficzny baśniowy charakter, beztroskę i nutkę tajemniczości. W samym obrazie widzimy vintage'owy buduar, w którym odbywa się sesja zdjęciowa z udziałem Schafer - modelka przymierza dodatki i ubrania z nowej kolekcji Prady na sezon SS21 i ekspresyjnie pozuje przed obiektywem. Ważną rolę odrywają oczywiście skórzane torebki Galliera, które są nie tylko rekwizytem podczas sesji, ale też elementem szalonej zabawy. Niezwykły klimat produkcji uzupełnia muzyka - dźwięki operowych arii i klasycznej muzyki.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

– „Schafer jest nasza bohaterką – romantyczną młodą dziewczyną  żyjącą w świecie swoich fantazji. Bazując na motywach i ikonografii zaczerpniętej ze świata mody, film Dolana oferuje widzowi czystą radość” – czytamy w komunikacie opublikowanym przez słynny dom mody.

PS

Fintech bunq jako pierwszy w Europie udostępnia funkcję Mastercard True Name, aby wesprzeć osoby transpłciowe i niebinarne.

PS 2

IKEA ponownie wprowadza do sprzedaży w Polsce limitowaną wersję tradycyjnej niebieskiej torby FRAKTA – wielokolorową torbę STORSTOMMA. Cały dochód z jej sprzedaży firma przekaże na 116 111 – telefon zaufania prowadzony przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę.


Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij