Billboardy wyświetlane w samochodzie? Ford zadba o to, żebyśmy nie przeoczyli podczas jazdy żadnej reklamy

Billboardy wyświetlane w samochodzie? Ford zadba o to, żebyśmy nie przeoczyli podczas jazdy żadnej reklamy

Podczas jazdy samochodem raczej nie skupiamy się na mijanych billboardach – dostrzegamy je, gdy stoimy na światłach lub czekamy w korku. Co o tym sądzą reklamodawcy? Okazuje się, że cały czas główkują nad tym, co zrobić, aby do naszych oczu docierało jak więcej kreacji reklamowych.

Ford wpadł na pomysł, aby opatentować system wyświetlania przydrożnych billboardów na ekranie... wewnątrz auta. Producent aut będzie do tego celu wykorzystywał kamery (dotychczas wykorzystywane do ułatwiania autonomicznej jazdy i ułatwiające parkowanie), które na bieżąco będą rejestrować nośniki reklamy zewnętrznej. Później billboardy będą pokazywane na wyświetlaczu w desce rozdzielczej.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Co ciekawe, innowacyjny system rozpoznawania nośników nie tylko będzie nagrywał i odtwarzał później reklamy, ale także dzięki niemu np. szybciej skontaktujemy się z reklamującą się firmą, czy zobaczymy jej ofertę produktów i usług. Wszystko za sprawą automatycznie generowanych linków z numerem telefonu i adresem witryny internetowej, które będzie wystarczyło kliknąć, aby zdobyć przydatne informacje i dane kontaktowe.

Pojawia się pytanie, czy samochody z takim systemem powinny być w takiej samej cenie, co zwykłe modele samochodów? Gdy tylko pomysł na dobre wejdzie w życie, auta z kamerami do rejestrowania reklam mogłyby być sprzedawane ze zniżką. Dla Forda byłoby to i tak opłacalne rozwiązanie - producent mógłby współpracować z agencjami reklamowymi i sieciami reklamy OOH, aby reklamy dostarczane były z wyprzedzeniem. 

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij