Lidl wprowadza tabletki, które pozwolą stworzyć własny środek czyszczący i zredukować użycie plastiku

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Lidl wprowadza tabletki, które pozwolą stworzyć własny środek czyszczący i zredukować użycie plastiku

Z każdym wykorzystanym w trakcie sprzątania płynem lub detergentem, wprowadzamy do obiegu kolejne, zużyte opakowania. Lidl zmierzył się z tym problemem i wprowadził do oferty detergent marki W5, w formie rozpuszczalnych tabletek, dzięki któremu możemy zminimalizować produkcję niepotrzebnego plastiku. Produkt jest dostępny w ofercie sklepu od wtorku, 18 maja br.


Jednorazowe plastikowe opakowania stanowią ogromny problem dla naszej planety, w związku z tym wiele sieci sklepów i marek zastanawia się nad tym, jak ograniczyć zużycie tworzyw sztucznych, takich jak butelki. Jako sprzedawca detaliczny żywności, firma Lidl Polska jest świadoma swojej odpowiedzialności za środowisko naturalne. Z tego powodu Lidl zobowiązał się, że będzie dążyć do zmniejszenia zużycia plastiku do 20% w opakowaniach jednostkowych oraz zbiorczych produktów marek Lidla do 2025 roku oraz do tego, aby 100% opakowań marek własnych Lidla maksymalnie nadawało się do recyklingu do 2025 roku. Działania te są częścią międzynarodowej strategii REset Plastic, wprowadzonej w 2018 roku przez Grupę Schwarz, do której należy Lidl Polska. Grupa realizuje wizję „Mniej plastiku – obieg zamknięty".

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

W ramach przyjętej przez siebie polityki zrównoważonego rozwoju, w ofercie Lidl Polska pojawił się produkt, dzięki któremu będziemy mogli ograniczyć emisję plastiku, a przy tym cieszyć się dodatkowymi oszczędnościami. W5 Ecoclear to tabletki do rozpuszczenia w wodzie, które tworzą roztwór mający wszystkie cechy normalnego produktu czyszczącego w sprayu. To produkt, którego opakowanie składa się z 99% mniej plastiku od konwencjonalnego środka czyszczącego.

W celu otrzymania roztworu czyszczącego, do butelki o pojemności 750 ml (po zużytym płynie W5 do mycia np. kuchni) wrzucamy tabletkę, następnie wlewamy wodę i czekamy 15 minut.

Dzięki takiemu rozwiązaniu, jedną butelkę typu „spray” można wykorzystać nawet do 15 razy (do 9000 spryskiwań). Dodatkową korzyścią są zaoszczędzone pieniądze. Cena konwencjonalnego środka czyszczącego to 5,99 zł za 750 ml. W przypadku tabletek W5 Ecoclear za cenę 6,99 zł otrzymamy aż 1500 ml produktu!

Tabletki W5 Ecoclear dostępne są w 4 wariantach, z przeznaczeniem do sprzątania: kuchni, łazienki, szyb oraz płyn uniwersalny do różnych powierzchni.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij