Sony zaprezentowało minimalistyczne i w 100% papierowe opakowania na słuchawki

Sony zaprezentowało minimalistyczne i w 100% papierowe opakowania na słuchawki

W końcu producenci elektroniki postanowili ograniczyć plastik do produkcji opakowań! Sony pokazało, jak będzie wyglądać nowe ekologiczne opakowanie ich produktu.

Sony postanowiło wprowadzić innowacje w zakresie zrównoważonego rozwoju i tym samym stworzyć opakowanie, które będzie maksymalnie przyjazne dla środowiska. Postawiono więc na wykorzystanie trwałego, innowacyjnego materiału nazwanego Original Blended Material, który jest mieszanką papieru z bambusa (z górskiego regionu Kuejczou w Chinach; gatunku innego niż ten, którym żywią się tamtejsze pandy), trzciny cukrowej (będących odpadem z produkcji cukru, a pozyskiwanych w promieniu 100 km od Nakhon Sawan w Tajlandii) i papieru z recyklingu. Co ważne, papierowe są wszystkie elementy opakowania – łącznie z wewnętrzną częścią pudełka i poduszką zabezpieczającą.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Japoński producent podkreśla, że papier do nowych pudełek jest pozyskiwany z roślin jednorocznych – ma to mieć dużo mniejszy wpływ na środowisko w porównaniu z produkcją opakowań z tworzyw sztucznych, ale także z drewna z wieloletnich drzew. Dodatkowo Original Blended Material pochodzi z surowców wyłącznie z etycznych zbiorów, a wykorzystywany bambus ma właściwości pochłaniające dwutlenek węgla. Surowy „organiczny” wygląd to zasługa dodatku papieru z recyklingu.

Ważnym aspektem tych opakowań jest również fakt, że nie zobaczymy w nich ani kropli tuszu (nie licząc owijki i instrukcji). Warto zauważyć, że logo i nazwa słuchawek są tłoczone na powierzchni pudełka i nie ma na niej żadnego wydrukowanego tekstu. Z pewnością dodało to opakowaniom ciekawego, minimalistycznego sznytu.

Oryginalny, papierowy materiał od Sony, który może zostać poddany recyklingowi (w całości, bez sortowania) będzie na razie wykorzystywany tylko do produkcji opakowań słuchawek Sony WF-1000XM4. Oczywiście w przyszłości będzie mógł być również stosowany do produkcji pudełek dla innych produktów.

Warto wiedzieć, że modernizacja opakowań to tylko jedna z inicjatyw Sony na rzecz „zielonego zarządzania”, którego program ma być realizowany do 2025 r. Ostatecznym celem firmy jest osiągnięcie zerowego śladu środowiskowego do 2050 r.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij