Google otwiera swój pierwszy stacjonarny sklep

Google otwiera swój pierwszy stacjonarny sklep

Nowo otwarta przestrzeń pozwoli klientom zapoznać się z gamą urządzeń fizycznych, ale także z usługami oferowanymi przez giganta technologicznego. W asortymencie znajdziemy telefony Pixel, urządzenia z serii Nest, a także opaski Fitbit.

Projektując przestrzeń w nowojorskiej dzielnicy Chelsea, architektom zależało przede wszystkim na tym, aby sklep był ciepły w odbiorze, zachęcający do odwiedzin, a także aby zapewniał możliwość dobrego doświadczenia produktów. Potwierdzeniem tej tezy są zastosowane ciekawe rozwiązania, np. Nest Gallery Wall, czyli ściana, na której wystawiono 35 produktów Google dla domu – do wyboru szeroka gama kolorów i materiałów, które można dopasować do własnego domu.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Interesującym rozwiązaniem są również specjalnie zaprojektowane pokoje, w których klienci mogą przetestować urządzenia Google w warunkach maksymalnie zbliżonych do tych domowych. W ten sposób użyjemy produktów Nest w symulowanym salonie, sprzwdzimy aparat smartfona Pixel w specyficznych warunkach oświetleniowych i zobaczymy, jak to jest korzystać z Google Stadia w specjalnej Sali do rozrywki.

Kluczową kwestią projektu był również zrównoważony rozwój - Google postawiło na wykorzystanie ekologicznych materiałów w niemal każdym elemencie sklepu. Przykładem są chociażby oprawy oświetleniowe w sklepie, które są energooszczędne. Do tego okleina na ścianach jest wykonana z odpowiedzialnie pozyskiwanej hikory, a wykładzina została wyprodukowana z materiałów pochodzących z recyklingu.

Google Store Chelsea jest obecnie jedną z ponad 200 placówek handlowych na całym świecie, które otrzymały LEED Platinum – najwyższy możliwy certyfikat w ramach Environmental Design.

Nie tylko salon testów i pokaz możliwości wykorzystania materiałów ekologicznych – sklep będzie również oferować wsparcie techniczne. Użytkownicy sprzętów od Google’a na miejscu mogą liczyć na pomoc i skorzystać z naprawy urządzenia. Dodatkowo Google Store Chelsea będzie również oferować regularne wydarzenia i warsztaty, dzięki którym odwiedzający będą na bieżąco z nowinkami technologicznymi.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij