Ruszyła 50. edycja „Lata z radiem”

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Ruszyła 50. edycja „Lata z radiem”

W poniedziałek 21 czerwca o godz. 9.00 w Programie I Polskiego Radia ponownie wybrzmiała kultowa melodia „Polka Dziadek”, która zainaugurowała start 50. edycji Lata z radiem. Z okazji jubileuszu Jedynka przygotowała szereg atrakcji – koncerty w wyjątkowych sceneriach, konkursy z nagrodami, interakty

Przez całe wakacje, od poniedziałku do soboty w godz. 9.00 – 12.00 dziennikarze Jedynki nadawać będą z wyjątkowych miejsc w Polsce. Pierwszego dnia „Lata z radiem” odwiedzają  Grudziądz i wzbijają się nad okolicę w powietrze balonem. W kolejnych dniach udadzą się na Podlasie, następnie przybliżą słuchaczom urok niespotykanych już końskich zaprzęgów - bryczek, dorożek, wozów. Przeniosą się także do świata iluzji, poszukają letniej stolicy Polski oraz poznają lepiej i przybliżą słuchaczom góralską kulturę i historię.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Tradycyjnie „Lato z radiem” poprowadzą w tym roku m.in. Roman Czejarek, Sława Bieńczycka, Daniel Wydrych, Joanna Racewicz, Agnieszka Kunikowska i Marzena Kawa.

Tegoroczną nowością trasy jest peleton motocyklowo-rowerowy, przygotowany wspólnie z Polskim Radiem Kierowców. Reporterzy przemierzą najpiękniejsze trasy rowerowe i motocyklowe w całym kraju.

Niezmiennym punktem „Lata z radiem” będą znane i lubiane przez słuchaczy konkursy – Skojarzenia oraz Karuzela z nagrodami.

W programie tegorocznej edycji nie zabraknie także wyjątkowych koncertów, które będzie można wysłuchać - i obejrzeć – z każdego miejsca na świecie. Będzie to muzyczna uczta nie tylko dla ucha, ale także dla oka – gwiazdy wystąpią np. w przepięknej scenerii Zamku Książ, w Pałacu w Nieborowie, a nawet  w swoich rodzinnych domach. Zagrają, m.in., Cleo, Maryla Rodowicz, Pectus, czy De Mono. Premiery koncertów będą miały miejsce w każdy piątek o godz. 20.00, zarówno w wersji audio na antenie Programu I Polskiego Radia, jak i w mediach społecznościowych, kanale YouTube oraz na stronie internetowej Polskiego Radia.

50. urodziny „Lata z radiem” to także doskonała okazja do podsumowania 5 dekad wspaniałej muzyki. Z tej okazji Polskie Radio przygotowało 2 wydania płytowe. Pierwsze to box 5 płyt CD z 93 przebojami polskimi i zagranicznymi, które towarzyszyły słuchaczom audycji przez całe pięćdziesięciolecie wraz ze słynną „Polką Dziadek” w odświeżonej przez Andrzeja Smolika wersji z 2018 roku. Drugie to unikatowa płyta winylowa w limitowanym nakładzie 1000 egzemplarzy zawierająca oryginalną wersję „Polki Dziadek” oraz  10 polskich piosenek wybranych spośród tych, które królowały w Lecie z radiem na przestrzeni lat.

Program I wspólnie z Teatrem Polskiego Radia przygotował również interaktywne słuchowisko – „Klub wielbicieli Agaty Ch.” napisane specjalnie z okazji 50-lecia „Lata z radiem” przez Justynę Bednarek i Jagnę Kaczanowską (autorki m. in. popularnego cyklu powieściowego „Ogród Zuzanny”). Co tydzień słuchacze będą mieli wpływ na dalszy przebieg fabuły: zagłosują, którą z dwóch proponowanych wersji wydarzeń mają wybrać bohaterowie. W rolach głównych wystąpią Edyta Jungowska, Katarzyna Dąbrowska, Andrzej Mastalerz, Andrzej Ferenc, Izabela Bukowska, Jarosław Gajewski czy Krzysztof Szczepaniak.

Bardzo łatwo będzie przenosić się pomiędzy koncertami, anteną czy trasą reporterską za pomocą aplikacji Jedynki Polskiego Radia, która na dwa miesiące zamieni się w aplikację „Lata z radiem”.

Więcej na temat wszystkich atrakcji jubileuszowej edycji „Lata z radiem” na antenie Programu 1 i na stronie internetowej radia.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij