Otwarto pierwszy punkt Orlen w Ruchu

Otwarto pierwszy punkt Orlen w Ruchu

PKN Orlen otworzył pierwszy format sklepowo-gastronomiczny pod marką Orlen w Ruchu. Sklep mieści się w Warszawie, a kolejne mają pojawiać się w dużych miastach. Wszystkich w Polsce ma być około 900.

Pierwszy Orlen w Ruchu pojawił się przy ulicy Grójeckiej, gdzie przez wiele lat funkcjonował salon prasowy Ruch, który mocno wrósł w jej krajobraz. Zdaniem prezesa zarządu PKN Orlen, Daniela Obajtka, przejęcie przez PKN Orlen spółki Ruch pozwoliło uratować to miejsce i przywrócić je mieszkańcom Warszawy w nowoczesnej, atrakcyjniejszej formie.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Do 2030 r. koncern chce zainwestować w rozwój działalności detalicznej około 11 mld zł. Ma się to przełożyć na wzrost EBITDA segmentu detalicznego do około 5 mld zł rocznie.

– Konsekwentnie realizujemy przyjętą strategię, dynamicznie rozwijając jeden z filarów naszej działalności: segment detaliczny, z którego rocznie uzyskujemy około 3 mld zł zysku operacyjnego. Naszą odpowiedzią na rynkowe trendy związane ze zmianami zachodzącymi w nowoczesnym handlu i ewoluującymi wraz z nimi potrzebami klientów są nowe formaty sprzedaży detalicznej pod marką Orlen w Ruchu. – mówi Obajtek.

Nowe formaty sprzedaży detalicznej będą obejmowały trzy rodzaje obiektów. W formacie A będą to około 20-metrowe obiekty. Z kolei w formacie B około 60–70-metrowe obiekty, takie jak pierwszy udostępniony klientom w Warszawie. 

W sklepach Orlen w Ruchu będzie można kupić kawę, hot dogi oraz wiele innych produktów gastronomicznych znanych ze Stop Cafe (powstaną również autonomiczne kąciki kawowe, w których sprzedaż będzie całkowicie zautomatyzowana). Oczywiście będzie można również dostać prasę.

W najbliższym czasie takie punkty zostaną otwarte również w Katowicach, Bydgoszczy i Wrocławiu – punkty będą pojawiać się w miejscach o szczególnie dużym natężeniu ruchu, m.in. na dworcach, w biurowcach czy na lotniskach. Otwarcie pierwszego kącika planowane jest w sierpniu.

We wszystkich obiektach Orlen w Ruchu będzie działał program lojalnościowy Orlen Vitay. Klientom udostępniona została także usługa nadawania i odbierania przesyłek, która od września będzie funkcjonowała pod nową marką Orlen paczka. Ma to stanowić kolejne wzmocnienie segmentu detalicznego PKN Orlen.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij