LEGO prezentuje pierwszy prototypowy klocek wykonany z plastiku z recyklingu

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
LEGO prezentuje pierwszy prototypowy klocek wykonany z plastiku z recyklingu

To kolejny krok na drodze do wytwarzania produktów z ekologicznych materiałów. Pierwszy klocek wyprodukowany z materiału pochodzącego z recyklingu plastiku PET z wyrzuconych butelek spełnia surowe wymagania firmy dotyczące jakości i bezpieczeństwa.

Zespół ponad 150 osób pracuje nad znalezieniem zrównoważonych rozwiązań dla produktów LEGO. W ciągu ostatnich trzech lat naukowcy i inżynierowie przetestowali ponad 250 rodzajów materiałów bazujących na PET i setki innych tworzyw sztucznych. W wyniku ich pracy powstał prototyp, który spełnia wymagania dotyczące jakości, bezpieczeństwa i zabawy - w tym dobrego dopasowania do innych elementów.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Wiceprezes ds. odpowiedzialności za środowisko w Grupie LEGO, Tim Brooks, powiedział, że to bardzo ekscytujący i przełomowy moment. – Największym wyzwaniem na naszej drodze do zrównoważonego rozwoju jest ponowne przyjrzenie się wykorzystywanym materiałom i unowocześnianie nowych, które są równie trwałe, mocne i wysokiej jakości jak nasze dotychczasowe klocki – i pasują do elementów LEGO wyprodukowanych w ciągu ostatnich 60 lat. Dzięki temu prototypowi jesteśmy w stanie pokazać postęp, jaki zrobiliśmy - dodał.

Jakość i bezpieczeństwo

Minie trochę czasu, zanim klocki wykonane z materiału z recyklingu pojawią się w zestawach LEGO. Zespół będzie kontynuował testowanie i rozwijanie materiału PET, zanim podejmie decyzję o przejściu do fazy pilotażowej produkcji. Szacuje się, że kolejna faza testów potrwa co najmniej rok. Brooks potwierdził, że firma wie, że dzieci dbają o środowisko i chcą, aby produkty LEGO były bardziej zrównoważone. – Chociaż minie trochę czasu, zanim najmłodsi będą mogli bawić się klockami wykonanymi z przetworzonego plastiku, chcemy dać im znać, że nad tym pracujemy i zabrać je ze sobą w podróż. Eksperymenty i porażki to ważna część uczenia się i innowacji. Tak jak dzieci budują, rozbudowują i przebudowują z klocków LEGO w domu, tak my robimy to samo w naszym laboratorium – przyznał.

Prototyp jest wykonany z przetworzonego plastiku PET, pochodzącego od dostawców ze Stanów Zjednoczonych, którzy w celu zapewnienia jakości materiału stosują procesy zatwierdzone przez amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (FDA) i Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA). Przeciętnie z litrowej butelki PET pozyskuje się ilość surowca wystarczającą na wyprodukowanie dziesięciu klocków LEGO 2 x 4.

Podróż ku zrównoważonym produktom

Oczekująca na opatentowanie formuła materiału zwiększa trwałość PET, dzięki czemu jest wystarczająco wytrzymała, aby zrobić z niej klocki LEGO. Innowacyjny proces wykorzystuje specjalnie zaprojektowaną technologię, aby połączyć zrecyklingowany PET ze wzmacniającymi dodatkami. Prototypowy klocek z recyklingu jest najnowszym osiągnięciem, dzięki któremu produkty Grupy LEGO będą bardziej zrównoważone. W 2020 roku firma ogłosiła, że rozpocznie usuwanie plastiku jednorazowego użytku z zestawów. W 2018 roku rozpoczęto produkcję elementów z biopolietylenu (bio-PE), wytwarzanego z trzciny cukrowej pozyskiwanej w sposób zrównoważony. Wiele zestawów LEGO zawiera elementy wykonane z tego materiału, który idealnie nadaje się do tworzenia mniejszych, bardziej miękkich elementów, takich jak drzewa, gałęzie, liście i akcesoria do minifigurek. Bio-PE nie nadaje się obecnie do tworzenia twardszych, mocniejszych elementów, takich jak kultowe klocki LEGO.

Tim Brooks podkreślił, że Grupa LEGO jest zaangażowana w budowanie zrównoważonej przyszłości dla następnych pokoleń. – Chcemy, aby nasze produkty miały pozytywny wpływ na naszą planetę, nie tylko dzięki zabawie, którą inspirują, ale także materiałom, z których korzystamy. Przed nami jeszcze długa droga, ale jesteśmy zadowoleni z postępów, jakie czynimy – dodał.

Wysiłki Grupy LEGO na rzecz zrównoważonych innowacji materiałowych to tylko jedna z kilku różnych inicjatyw, które firma wdraża, aby wywierać pozytywny wpływ na środowisko. Grupa zainwestuje do 400 mln USD do 2022 roku, aby przyspieszyć realizację swoich ambitnych planów w zakresie zrównoważonego rozwoju. Więcej informacji o tym, jak Grupa LEGO chce odbudować świat na lepsze znajduje się na stronie LEGO.pl/Sustainability.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij