Jan Peszek w kampanii Muzeum Sztuki w Łodzi

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Jan Peszek w kampanii Muzeum Sztuki w Łodzi

Czy sztukę da się zareklamować - tak jak pastę do zębów, dezodorant czy czekoladę? O tym będzie można przekonać się oglądając serię spotów reklamowych towarzyszących kampanii promocyjnej marki Muzeum Sztuki w Łodzi. W reklamach zagrał Jan Peszek.

Produkcja oraz emisja spotu reklamowego z udziałem znakomitego polskiego aktora jest kolejną odsłoną rozpoczętej w kwietniu ogólnopolskiej kampanii marki Muzeum Sztuki w Łodzi. Pierwszy etap kampanii składał się z 400 billboardów i 255 citylightów, które przez miesiąc można było oglądać w 5 miastach polski. Na plakatach widniały sylwetki ms klubowiczów, którzy postanowili zostać ambasadorami Muzeum Sztuki w Łodzi i podzielić się swoimi osobistymi przemyśleniami na temat sztuki. Kolejny krok to emisja 30 sekundowego filmu reklamowego w telewizji TVP 2.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Oprócz podstawowej telewizyjnej wersji (która emitowana jest od dziś) w ramach kampanii zostało też zrealizowanych 5 innych spotów - virali, które pojawią się w internecie, na serwisach Vimeo, Youtube i na profilu Muzeum na Facebooku.

Autorem scenariusza do spotów jest Leszek Karczewski, Kierownik Działu Edukacji MS, reżyserem Artur Frątczak. - Reklamowanie sztuki jest zjawiskiem paradoksalnym. Głęboko wierzymy w to, że sztuki nie trzeba reklamować. W związku z tym pomyśleliśmy o kampanii na opak. Takiej, która będzie antyreklamowa - w tym sensie, że będzie pokazywała słabość reklamy jako takiej, słabość procesu, w którym się kupczy, w tym wypadku sztuką - mówi Karczewski.

Tekst scenariusza napisano specjalnie z myślą o Janie Peszku, który przyjął zaproszenie do udziału w kampanii promocyjnej Muzeum i zgodził się zagrać w „antyreklamie sztuki”. I tak powstało 5 wersji spotu, w których Peszek próbuje reklamować sztukę na wzór stereotypowych rozwiązań telewizyjnych - tak jak robi się to w przypadku leków, kosmetyków czy słodyczy. - Dlaczego zgodziłem się na udział w kampanii? Mam co najmniej 2 powody. Po pierwsze uważam, że sztuka zawsze wymaga nagłośnienia. Oczywiście powinna się sama bronić i oddziaływać, jednak mam wrażenie, że w dzisiejszej rzeczywistości interesy sztuki trochę się gubią wobec siły i nacisku rynku. A po drugie akcja Muzeum Sztuki w Łodzi wydaje mi się dowcipna, inteligentna i jeszcze takiej nie było. Próbujemy tutaj reklamować sztukę używając języka reklam, który nas otacza na co dzień. Tak dowcipnie to zostało pomyślane, trochę na opak.- mówi sam Peszek. Czy taka reklama trafi do ludzi, przebije się pośród innych past czy proszków do prania? - Myślę, że jej celem nie jest przebijanie się. Sztuka nie będzie walczyła z pastami, proszkami i kremami. To są zupełnie inne dziedziny naszego życia. Z całą pewnością zwróci jednak uwagę na jakość reklam, ich nawał. Nie widzę też powodu, dla którego sztuka nie miałaby nagle wejść w tłum i tam poczekać jak ten tłum zareaguje - dodaje aktor.

Oprócz spotu, który będzie emitowany w maju w TVP 2, w telewizji śniadaniowej „Pytanie na śniadanie” dziś można będzie obejrzeć pierwszą część felietonu o Muzeum Sztuki w Łodzi oraz założeniach kampanii. Część druga już 16 maja. W materiale wystąpią ms klubowicze - ambasadorzy Muzeum: Janusz Janczukowicz, który oprowadzi widzów po części wystawy „Atlas nowoczesności” w ms2 oraz Bożena Bobińska, która opowie o swoich ulubionych pracach z kolekcji łódzkiego Muzeum.

Podstawowe informacje o projekcie

  • Kampania jest realizowana w ramach projektu „Promocja marki regionalnej - Muzeum Sztuki w Łodzi - nowoczesność i tradycja”.
  • Całkowita wartość (w PLN): 1201430,00 PLN
  • Kwota dofinansowania z RPO WŁ (w PLN): 827400,00 PLN
  • Program: REGIONALNY PROGRAM OPERACYJNY WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO NA LATA 2007 – 2013, OŚ PRIORYTETOWA III: GOSPODARKA, INNOWACYJNOŚĆ, PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ MARKETING I PROMOCJA PRODUKTÓW I „MAREK” REGIONALNYCH I LOKALNYCH.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij