Galeria Młociny ponownie angażuje się w pomoc potrzebującym, wspierając lokalną społeczność!

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Galeria Młociny ponownie angażuje się w pomoc potrzebującym, wspierając lokalną społeczność!

7 lipca na Bielanach miało miejsce wyjątkowe wydarzenie – oficjalne otwarcie ogrodu społecznościowego Fundacji Malwa sfinansowanego przez Galerię Młociny. Ponadto obiekt regularnie wspierający lokalną społeczność przekazał 10 tysięcy złotych na rośliny, które zostaną zasadzone na terenie Szkoły Podstawowej nr 369 znajdującej się przy ulicy Stanisława Przybyszewskiego.

Galeria Młociny to nie tylko miejsce handlu, ale przede wszystkim życia społecznego. Obiekt angażuje się w liczne inicjatywy, wspiera lokalną społeczność i regularnie pomaga tym, którzy najbardziej tego potrzebują. 7 lipca odbyło się oficjalne otwarcie ogrodu społecznościowego Fundacji Malwa, który został sfinansowany przez warszawskie centrum handlowe z pomocą agencji Performance Media. Podczas wydarzenia obecni byli założyciele i podopieczni fundacji, Burmistrz Dzielnicy Bielany Grzegorz Pietruczuk wraz ze współpracownikami Urzędu Dzielnicy Bielany oraz przedstawiciele galerii. Dyrektor Galerii Młociny – Kamila Kiersikowska, symbolicznie zasadziła jedno z zakupionych drzew, zapowiadając, że obiekt będzie regularnie uczestniczył w życiu dzielnicy, angażując się w pomoc potrzebującym.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

– Społeczność to ludzie, otoczenie naszego centrum handlowego. Nie przechodzimy obojętnie wobec potrzeb sąsiadów i z ogromną radością wspieramy ich na tyle, ile możemy. Bardzo się cieszę, że mogliśmy dołożyć swoją cegiełkę i wspólnymi siłami stworzyć przestrzeń, w której podopieczni fundacji będą wypoczywać i miło spędzać czas. Mam nadzieję, że to nie koniec naszej wspólnej przygody i że Fundacja Malwa będzie się nieustannie rozwijać. To miejsce niewątpliwie tworzą wspaniali ludzie, z sercem na dłoni – mówi Kamila Kiersikowska, dyrektor Galerii Młociny.

Ponadto Galeria Młociny przekazała 10 tysięcy złotych na zakup roślin i sadzonek dla Szkoły Podstawowej nr 369 znajdującej się przy ulicy Stanisława Przybyszewskiego. O nową, zazielenioną przestrzeń wokół swojego miejsca edukacji będą dbać uczniowie pod czujnym okiem nauczycieli.

– Bardzo się cieszę, że wspólnymi siłami, przy dużym wsparciu ze strony Galerii Młociny, stworzyliśmy przyjazną przestrzeń dla podopiecznych Fundacji Malwa. Dla nich ten ogród jest dopiero zalążkiem kolejnych projektów społecznych. W ogrodzie społecznościowym planujemy jako urząd dzielnicy zorganizować warsztaty i zajęcia edukacyjne skierowane nie tylko do podopiecznych fundacji, ale również do całej lokalnej społeczności. Mam nadzieję, że ogród stanie się przestrzenią do spotkań, współpracy i wymiany doświadczeń między wszystkimi mieszkańcami naszej dzielnicy – mówi Grzegorz Pietruczuk, Burmistrz Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy.

Fundację Malwa tworzą niezwykli ludzie, którzy zapragnęli, by osoby niepełnosprawne intelektualnie znalazły na Bielanach przyjazny dom i opiekę po śmierci rodziców, a także miały możliwość rehabilitacji i pozostawały w kontakcie ze specjalistami. Ośrodek został wybudowany na działce, którą założyciele otrzymali w wyniku starań od samorządu Gminy Bielany. Celem głównym fundacji jest otworzenie domu całodobowego dla 12, a w przyszłości dla 24 osób oraz prowadzenie działań na rzecz społeczności lokalnej, jej aktywizacji, uwrażliwienia oraz rozwoju. Wciąż jednak pojawiają się kolejne wydatki związane z utrzymaniem budynku i działalności, dlatego też przedstawiciele i podopieczni zachęcają do wsparcia inicjatywy poprzez wpłaty na konto.

Poniżej znajduje się link do zbiórki pieniędzy:

https://zrzutka.pl/t6rpz2

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij