Biedronka będzie sprzedawać również w niedziele. Wszystko dzięki współpracy z Pocztą Polską

Biedronka będzie sprzedawać również w niedziele. Wszystko dzięki współpracy z Pocztą Polską

Biedronka idzie w ślady sieci Żabka – wykorzystując lukę prawną, będzie mogła otwierać swoje sklepy również w dni niehandlowe.

Większość konsumentów zdążyła już przyzwyczaić się do tego, że większość niedziel jest od jakiegoś czasu dniami bez handlu – duże sklepy są tego dnia zamknięte, a w niezbędne produkty możemy zaopatrzyć się wyłącznie w małych punktach, prowadzonych przez samych właścicieli. Tej zasadzie już jakiś czas temu wymknęły się takie sieci jak Żabka, Carrefour Express oraz placówki należące do Grupy Eurocash (Delikatesy Centrum, ABC, Mila i Groszek). Ominięcie zakazu handlu w tych sklepach było możliwe dzięki oferowaniu usług pocztowych, których nie obejmuje ten konkretny przepis. Teraz okazuje się, że kolejne sklepy idą w tym samym kierunku tylko po to, aby móc sprzedawać przez siedem dni w tygodniu.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Mowa o sieci Biedronka, która nawiązała współpracę z Pocztą Polską, aby podobnie jak Żabka móc otwierać swoje sklepy we wszystkie niedziele. W ten sposób sieć ma trafiać do klientów, którzy nie mają czasu lub po prostu nie lubią robić zakupów w tygodniu.

– Sieć Biedronka zawsze przestrzega przepisów obowiązującego prawa. Dokładnie wsłuchujemy się w zapotrzebowanie naszych klientów, którzy oczekują możliwości realizacji swoich potrzeb zakupowych oraz usługowych w jednym miejscu. Rozpoczęliśmy testy nowej usługi w zaledwie kilku lokalizacjach spośród ponad 3 tysięcy sklepów naszej sieci. Testy są prowadzone wspólnie z doświadczonym partnerem, narodowym operatorem pocztowym, Pocztą Polską. – czytamy w komunikacie prasowym sieci Biedronka, który został wystosowany dla portalu money.pl.

Na razie nowe usługi są testowane w kilku sklepach w różnych lokalizacjach na terenie Polski, ale prawdopodobnie punkty pocztowe będą pojawiać się w kolejnych sklepach sieci Biedronka.

Tymczasem rząd planuje zaostrzenie zasad związanych z otwieraniem sklepów w niedziele handlowe – nowy pomysł zakłada, że sklep będzie mógł prowadzić działalność w dni wolne jako placówka pocztowa jedynie pod warunkiem, że ten rodzaj działalności będzie dominujący (łączne wpływy z działalności określanej jako "przeważająca" mają wynosić ponad 50 procent).

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij