Lufthansa będzie używać tylko neutralnych płciowo określeń

Lufthansa będzie używać tylko neutralnych płciowo określeń

Linie lotnicze Lufthansy stawiają na inkluzywność, chcąc wyeliminować zwroty typu „Panie i Panowie”. Od teraz na pokładzie samolotu pasażerowie usłyszą tylko zwroty określane jako „neutralne płciowo”.

Lufthansa Group postanowiła porzucić tradycyjne powitania kierowane do swoich pasażerów. Firma od teraz będzie stopniowo wycofywać zwrot „Panie i Panowie” w powitaniach, pozdrowieniach i ogłoszeniach pokładowych, by zastępować je neutralnymi pod względem płci „drodzy goście”, „dzień dobry” lub „dobry wieczór."

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Zmiany dotyczą także procesu kupowania biletów lotniczych. Od teraz firma włączy opcję wyboru trzeciej płci w procesie rezerwacji, a także wyeliminuje wszelkie przejawy skupiania się na płci podczas osobistej komunikacji obsługi z klientami.

Firma pragnie, by wszyscy pasażerowie podróżujący z Lufthansą czuli się komfortowo – nawet osoby, które nie identyfikują się jako mężczyźni lub kobiety.

Zmiany, które będą wprowadzane etapami, najpierw pojawią się w kilku liniach lotniczych należących do grupy, czyli w Lufthansie, Swiss International Air Lines, Austrian Airlines, Brussels Airlines oraz w Eurowings.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij