Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy przekształci się w Politechniką Bydgoską i wprowadzi nową identyfikację wizualną

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy przekształci się w Politechniką Bydgoską i wprowadzi nową identyfikację wizualną

Już 1 września 2021 roku Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy przekształci się w Politechniką Bydgoską. W związku ze zmianą nazwy powstała nowa identyfikacja wizualna Uczelni. W planach jest także powołanie kolejnego wydziału w strukturach Politechniki.

14 lipca 2021 roku Senat Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego na nadzwyczajnym posiedzeniu zatwierdził w statucie zmianę nazwy uczelni oraz nowe logo, godło i system identyfikacji wizualnej.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

– Wraz z nową nazwą tworzymy nową markę na akademickiej mapie regionu i kraju. Będziemy najmłodszą Politechniką w kraju z ponad 70-letnim doświadczeniem. Chcemy, aby naszym znakiem rozpoznawczym obok ścisłej współpracy z gospodarką, nowych kierunków o profilu praktycznym realizowanych z przedstawicielami czołowych przedsiębiorstw w regionie i kraju, był również spójny system komunikacji wizualnej. Jestem przekonany, że nowa identyfikacja będzie dobrym znakiem dla Uczelni, dobrym znakiem u progu kolejnego, ważnego etapu w Jej rozwoju – mówi prof. Marek Adamski, Rektor Uczelni.

Nowy logotyp oraz system identyfikacji wizualnej opracował dr Szymon Saliński z Katedry Wzornictwa Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego, posiadający doświadczenie w realizacji tego typu projektów dla innych polskich uczelni wyższych.

– Główna idea nowego znaku łączy dwa obszary nauki nawiązujące do tożsamości Uczelni – technologię i przyrodę. Finalną formą znaku jest sześciokąt – heksagon, pojawiający się często w świecie techniki czy biologii. Na bazie tej figury zbudowany został znak główny, który zawiera także w swej konstrukcji pierwsze litery Politechniki Bydgoskiej. Całość tworzy prosty, linearny, geometryczny znak podkreślający techniczny charakter Uczelni. Na strukturze graficznej znaku głównego opiera się system identyfikacji wszystkich wydziałów Uczelni. Poszczególne znaki mają odrębną kolorystykę oraz dodatkowy element graficzny charakterystyczny dla danej dziedziny – wyjaśnia dr Szymon Saliński.

Władze przyszłej Politechniki Bydgoskiej zapowiadają także powstanie w strukturach Uczelni nowego 8. wydziału – Wydziału Sztuk Projektowych. Jednostka powstanie na bazie dotychczasowych doświadczeń, kadry i infrastruktury związanej ze wzornictwem oraz architekturą wnętrz.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij