Łąki kwietne od Braci Sadowników dla pszczół

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Łąki kwietne od Braci Sadowników dla pszczół

Bracia Sadownicy, we współpracy z Mają Popielarską, zasieją łącznie 10 mln kwiatów w postaci łąk kwietnych. Do pomocy zapraszają również swoich konsumentów.

Siej razem z Braćmi

12 lipca wystartował konkurs zorganizowany w ramach akcji „Bracia i Maja dla pszczół”. Aby wziąć w nim udział, uczestnicy muszą zrobić zdjęcie produktu Braci Sadowników w otoczeniu kwiatów w otoczeniu kwiatów – w ogrodzie, na pikniku czy na balkonie. Następnie wrzucić je na Instagram , oznaczając #lakikwietnebraciasadownicy. Konkurs potrwa 5 tygodni. W każdy poniedziałek, zaczynając od 19 lipca, wybranych zostanie 10 najlepszych zdjęć z całego tygodnia. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Nagrodą są kosze piknikowe z wyposażeniem i zapasem produktów Braci o łącznej wartości 200 zł. W środku nie zabraknie także nasion, które ułatwią zasianie własnej łąki kwietnej. Dzięki temu pszczoły zyskają więcej naturalnych „stołówek”, które zapewnią im przetrwanie. 

Pomoc dla pszczół

W połowie czerwca Bracia Sadownicy ruszyli z akcją „Bracia i Maja dla pszczół”, której celem jest zwiększenie świadomości społeczeństwa odnośnie roli, jaką w środowisku odgrywają owady zapylające.

– Odpowiedzialność za pszczoły to nasza wspólna odpowiedzialność. Świat nie może bez nich istnieć – mówią Bracia.

Wspólnie z Mają Popielarską zasiali 1 ha łąki kwietnej, która stanowi pożywienie dla pszczół i innych owadów zapylających, a także daje im schronienie. Użyto w tym celu nasion aż 90 kwiatów, w tym chabrów, gipsówki, goździków, lawendy, maku, rumianku i wielu innych. Im większa różnorodność gatunkowa roślin, tym więcej zapylaczy może na niej skorzystać. Taką łąkę kwietną może zasiać jednak każdy, do czego zachęcają organizatorzy kampanii – wystarczy ogródek lub doniczka na balkonie. Warto wybrać odpowiednie kwiaty, które są szczególnie przyjazne pszczołom, takie jak: róża, lawenda, mięta, bazylia czy kocimiętka. 

Na potrzeby akcji promującej troskę o pszczoły pojawiły się również limitowane produkty. Lemoniady Letnie Jabłko to sezonowa oferta, która zadebiutowała w zeszłym roku. Dostępna jest w 3 orzeźwiających smakach: ogórek z miętą, truskawka z bazylią i wiśnia z lawendą. Powstała także specjalna limitowana kwiatowa edycja gazowanych napojów bez dodatku cukru Musujące Jabłko: z kwiatem bzu, z różą oraz z lawendą. Wszystkie smaki dostępne są już w sprzedaży. 

Dlaczego łąki kwietne?

Prawie 80% tego, co jemy, jest zapylane przez owady zapylające.

– Pszczoły są istotnym elementem ekosystemu. Bez nich nie byłoby wielu warzyw i owoców, nie byłoby także nas – podkreślają Bracia Sadownicy. Dlatego każdy powinien zadbać o zapewnienie im odpowiednich warunków do życia. Najłatwiejszym sposobem na to jest zasianie łąki kwietnej. Zapewnia ona pożywienie owadom, a te z kolei umożliwiają roślinom zapylenie, które bez nich nie byłoby możliwe. 

Wspieraj pszczoły razem z nami!


Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij