CEWE Photo Award 2021: Zwycięzcy w największym konkursie fotograficznym na świecie

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
CEWE Photo Award 2021: Zwycięzcy w największym konkursie fotograficznym na świecie

Zakończył się Konkurs CEWE Photo Award 2021. Przez 12 miesięcy mogliśmy zgłaszać do niego nasze zdjęcia. Znów padł rekord zgłoszonych fotografii. Międzynarodowe jury jest pod wrażeniem fotograficznej pasji i uchwyconych kadrów. Ostatnio ogłoszono 10 zwycięzców, spośród których zostanie wyłoniony główny laureat.

 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Piękno świata sfotografowane ponad 600 000 razy

Ponad 600 000 zdjęć ze 170 krajów zostało zgłoszonych przez profesjonalnych fotografów i fotografów amatorów do CEWE Photo Award 2021, pod hasłem „Nasz świat jest piękny”. Po raz kolejny czyniąc go tym samym największym konkursem fotograficznym na świecie. Jury pod przewodnictwem znanego francuskiego fotografa Yanna Arthus-Bertranda wyłoniło zwycięzców w dziesięciu kategoriach konkursowych, spośród tego grona we wrześniu zostanie wybrany główny zwycięzca. To, że do konkursu zostało zgłoszonych ponad 600 000 zdjęć, cieszy podwójnie. Po pierwsze, dlatego że wśród nas jest tak wiele osób, które kochają fotografię. Po drugie, dlatego że konkurs jest połączony z działalnością charytatywną. Za każde zgłoszone zdjęcie marka CEWE przekazuje 45 groszy na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. W tym roku przekazana zostanie rekordowa suma – 60 628,90 euro.

Szczególnie w ostatnim czasie motto CEWE Photo Award „Nasz świat jest piękny” nabrało głębszego znaczenia. Jest to również jasne dla dr. Christiana Friege, dyrektora generalnego CEWE i jednocześnie członka jury CEWE Photo Award:

– W tym roku jeszcze ważniejsze jest ciągłe przypominanie sobie o pięknych stronach świata. 606 289 przesłanych zdjęć z całego świata dokumentują różnorodność i piękno naszej planety. Historie stojące za wieloma z tych zdjęć głęboko poruszyły nasze jury – mówi Friege.

Pod przewodnictwem Yanna Arthus-Bertrand, całe jury w składzie: Christie Goodwin, Ulla Lohmann, Martin Rak, Kai Pfaffenbach, Petra Horn i dr Christian Friege głosowali na listę dziesięciu finalistów tegorocznej edycji CEWE Photo Award. Podczas ogólnoeuropejskiej sesji wirtualnych obrad jury, eksperci wybrali po jednym zwycięskim zdjęciu z dziesięciu różnych kategorii. Który z nich zostanie zwycięzcą nagrody CEWE Photo Award 2021? To zostanie ogłoszone podczas uroczystej gali w Berlinie, 16 września.

Świat zawsze jest piękny

Tegoroczna edycja konkursu CEWE Photo Award w szczególny sposób zainspirowała członków jury.

– Jestem bardzo szczęśliwy i dumny, że jestem przewodniczącym tego jury po raz drugi, i po raz kolejny jestem zafascynowany jakością zdjęć. To naprawdę najpiękniejszy konkurs fotograficzny, w jakim kiedykolwiek wziąłem udział – mówi fotograf, przewodniczący jury Yann Arthus-Bertrand, który jest znany na całym świecie m.in. ze swojej ilustrowanej książki „Ziemia widziana z nieba”.

– To niesamowite, że uczestnicy, pomimo tego wszystkiego, co dzieje się teraz na świecie, poczuli inspirację do przysłania swoich zdjęć – mówi Christie Goodwin, fotografka portretowa z Londynu, a także członkini jury po raz drugi.

Zdjęcia, które opowiadają historię

Piękno zdjęć przybiera wiele form. – Uwielbiam zdjęcia, które opowiadają historię. A nawet zdjęcia, które rodzą pytania. Lubię, gdy zdjęcie prowokuje mnie do zastanowienia – mówi fotografka przyrody Ulla Lohmann.

Jurorom zależy nie tylko na ocenie estetyki i kompozycji zdjęcia, ale także na odnalezieniu tego, co jest w nim wyjątkowe. – Zdjęcia nie zawsze były idealne – i to dla mnie wyraża piękno naszego świata – mówi Petra Horn ze Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. Szczególnie cieszy ją zdjęcie śmiejących się dzieci autorstwa Hartmuta Schwarzbacha z Niemiec, które zwyciężyło w kategorii „Ludzie”. – Na tym zdjęciu widać czystą radość, za którą wszyscy tęsknimy od miesięcy – komentuje fotoreporter Kai Pfaffenbach, który również jest zachwycony tym zdjęciem, a obecnie jedzie do Tokio na Igrzyska Olimpijskie. 

Kiedy dane stają się prawdziwymi zdjęciami

Członkowie jury dyskutowali na wirtualnych spotkaniach oraz oglądali wszystkie wydrukowane zdjęcia, które otrzymali wcześniej pocztą. Ważne kryterium w każdej kategorii, jakie sobie postawili, to: jak zdjęcie będzie wyglądało w druku wielkoformatowym? Chodzi o to, by zdjęcia prezentowały się wyjątkowo nie tylko na ekranie aparatu czy komputera, ale tak, żeby robiło wrażenie już po wywołaniu.

– Dopiero gdy zdjęcie zostanie wydrukowane na papierze, możemy je poczuć i połączyć się z nim duchowo. Zdjęcie na komputerze lub smartfonie to nic innego jak plik – mówi fotografka Christie Goodwin, która pracowała ze światowej sławy gwiazdami, takimi jak Celine Dion czy Ed Sheeran.

Wszystkie zwycięskie zdjęcia zostaną zaprezentowane podczas gali CEWE Photo Award 16 września, w Berlinie. Dopiero wtedy zostanie ogłoszony tegoroczny zwycięzca CEWE Photo Award, wybrany spośród tych propozycji.

Więcej informacji na stronie: https://contest.cewe-fotoksiazka.pl/cewephotoaward-2021/pl_pl/p/winners#/  

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij