Ukraińskie stewardesy zmieniają uniformy – będą pracować w luźnych garniturach i sportowych butach

Ukraińskie stewardesy zmieniają uniformy – będą pracować w luźnych garniturach i sportowych butach

Koniec z obcisłymi spódnicami, apaszkami na szyjach i butami na obcasie – w nowym stroju stewardessy pracujące dla ukraińskiej linii lotniczej nadal wyglądają elegancko, a jednocześnie będzie im znacznie wygodniej. Czy pozostałe linie lotnicze pójdą śladem SkyUp?

SkyUp to największa ukraińska tania linia lotnicza, która do tej pory nie wyróżniała się niczym szczególnym od pozostałych linii. Teraz jednak firma postanowiła zmienić swój wizerunek i robi ukłon w stronę pracujących dla niej stewardess.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

To właśnie dla kobiet pracujących na pokładach samolotów postanowiono zaprojektować zupełnie nowe uniformy, które znacząco odchodzą od przyjętego kanonu. Zamiast obcisłych spódnic, dopasowanych marynarek, czapeczek i butów na obcasie, ukraińskie stewardessy będą nosić przewiewne komplety (luźna marynarka i szerokie spodnie), jedwabną chustkę zawieszoną na ramieniu, a do tego sneakersy, które będą znacznie wygodniejsze w trakcie wielkogodzinnej pracy.

– Zmieniliśmy buty na wygodne, ergonomiczne trampki NikeAir, w których dosłownie „chce się latać " – czytamy na Facebook'owym profilu firmy.

Cały komplet oczywiście będzie w intensywnym pomarańczowym odcieniu i to chyba jedyny element, który nawiązuje do dawnego stroju stewardess pracujących dla linii SkyUp.

To nie wszystko – linia lotnicza zapowiada, że ich pracownice nie będą musiały trzymać się określonego rodzaju fryzury (np. ciasno związanego koczka) i będą miały większą swobodę, jeśli chodzi o upięcie włosów. Nadal będzie je obowiązywał makijaż, ale będzie on dużo lżejszy – profesjonaliści z Backstage Beauty&Refresh opracowali dla firmy delikatny makijaż oparty na pomarańczowym gradiencie na oku, który ma nawiązywać do kolorów zachodu słońca.

Za nowym uniformem SkyUp Champions stoi ukraińska marka modowa GUDU – jej projektantom zależało na dopasowaniu swojego projektu do zmieniających się norm społecznych. Marka uznała, że nie ma potrzeby by strój roboczy podkreślał kobiece kształty. Priorytetem jest wygoda i swoboda ruchów.

Natomiast przedstawiciele linii lotniczych tłumaczą, że nowy mundur wpłynie pozytywnie na wygodę i samopoczucie stewardess, które w końcu spędzają w nim czasem kilkanaście godzin. Co więcej, firma wyraża nadzieję, że nowy strój pozwoli zapobiec seksistowskim i uprzedmiotowiającym komentarzom, z którymi często spotykają się stewardessy.

– Zawód profesjonalnej stewardessy pojawił się po raz pierwszy prawie 100 lat temu. W tym czasie wiele się zmieniło, a co najważniejsze zmieniły się same kobiety – podaje SkyUp na swoich social mediach.

Poprzedni uniform pracowniczek linii SkyUp

PS 1

Czy równouprawnienie można podkreślać również w przestrzeni miejskiej? Tak! Władze miasta Genewa postanowiły nieco odmienić wygląd połowy znaków drogowych sygnalizujących przejście dla pieszych – postać męska zostanie zastąpiona żeńską.

PS 2

W jaki sposób linie lotnicze promują swoje usługi? Air France pokazuje swoich pracowników spacerujących po atrakcjach turystycznych Francji i opowiadających o procedurach bezpieczeństwa podczas lotu

 

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij