KFC przybiera barwy IKEA, aby zwrócić uwagę miejscowych na nowo otwarty lokal

KFC przybiera barwy IKEA, aby zwrócić uwagę miejscowych na nowo otwarty lokal

Polígono de Son Malferit na hiszpańskich Balearach jest znana wśród miejscowych jako „ta dzielnica, gdzie jest IKEA”. Charakterystykę lokalizacji postanowiła wykorzystać sieć KFC, która „podszyła się" pod giganta meblowego.

Jak zwrócić na siebie uwagę w miejscu, które jest kojarzone tylko z zakupem mebli i jedzenie klopsików? Na szalony pomysł wpadła marka KFC, która postanowiła postawić billboard ze swoim logo, ale całkowicie przerobionym na styl... IKEA. Znak firmowy sieci restauracji miał te same kolory, a także typografię jak logo szwedzkiej sieci, przez co na pierwszy rzut oka mógł być pomylony przez przechodniów.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Skąd pomysł na taki nietypowy zabieg marketingowy? Zabawna metamorfoza logo została przeprowadzona przez madrycką agencję kreatywną PS21. Twórcy kampanii dobrze wiedzieli, że nowa dzielnica, w której pojawia się punkt KFC, do tej pory była znana tylko z położenia sklepu IKEA. Żółto-niebieskim billboardem KFC chciało sprytnie zbliżyć się do tamtejszej społeczności. 

Myślicie, że IKEA zareagowała pozwem na ten podrobiony znak firmowy? Wręcz przeciwnie – szwedzki producent mebli postanowił wykorzystać tę sytuację w swoich działaniach marketingowych. W swoich mediach społecznościowych marka przekornie odpowiedziała po hiszpańsku: „Dziękuję KFC za poinformowanie ludzi, gdzie jest #kurczak – w naszych klopsikach HUVUDROLL”.

Klienci lubią obserwować takie "przekomarzania się" marek – szczególnie, jeśli są to błyskotliwe odpowiedzi publikowane np. w mediach społecznościowych. Myślicie, że można spodziewać się riposty ze strony KFC?

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij