IKEA tworzy nowe instrukcje, które pokazuję jak dać nowe życie produktom marki

IKEA tworzy nowe instrukcje, które pokazuję jak dać nowe życie produktom marki

Ekomarketing to nie tylko recykling i produkty wykonane z ekologicznych materiałów. Jeśli faktycznie jako konsumenci chcemy dbać o planetę, musimy przede wszystkim mniej kupować i wykorzystywać to, co mamy już pod ręką. IKEA podpowiada, jak na nowo wykorzystać ich topowe produkty.

O wciąż rosnącym zjawisku konsumpcjonizmu wciąż zbyt mało się mówi, ale wiadomo, że nie leży to w interesie firm tworzących swoje produkty. Wyjątkiem są małe świadome marki, które zachęcają do kupowania jakościowych produktów na lata, ale także giganci mogący sobie pozwolić na narrację w stylu „kupuj mniej".

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Jednym z nich jest IKEA, która już od kilku lat stosuje w swojej komunikacji argument, aby kupować mniej, ale bardziej przemyślanie. Tym razem sieć meblowa zachęca swoich fanów do wykorzystywania ich produktów na wiele sposobów – nie tylko tym jednym, zgodnym z przeznaczeniem.

W tym celu kanadyjski oddział IKEA opracował 12 zupełnie nowych instrukcji montażu mebli i akcesoriów marki, które pokazują, jak dać tym produktom drugie życie. Wszystko po to, aby uniknąć przedwczesnego wyrzucenia ich na śmietnik i uniknąć kupowania nowych rzeczy.

W instrukcjach znajdziemy m.in. instrukcję, dzięki której zbudujesz budkę dla ptaków z drewnianych misek IKEA, korkową tablicę na ścianę z podkładek pod talerze, mobilną półkę na buty, czy też „wiszący ogród" ze słynnych niebieskich toreb FRAKTA.

Wszystkie instrukcje są oznaczone pod względem zaawansowania – z niektórymi będą mogły zmierzyć się tylko osoby o większych zdolnościach manualnych, a z innymi poradzą sobie nawet dzieci. W ten sposób IKEA daje możliwość „zhackowania" ich produktów na różnych poziomach umiejętności. 

Nowe instrukcje z serii "Repurposeful" dostępne są bezpłatnie do pobrania na kanadyjskiej stronie IKEA

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij