Marka Perrier zaprezentowała swoją pierwszą butelkę wykonaną metodą recyklingu enzymatycznego

Marka Perrier zaprezentowała swoją pierwszą butelkę wykonaną metodą recyklingu enzymatycznego

Francuska marka będzie sprzedawać swoją naturalną wodę w butelkach wykonanych w 100% z przetworzonego tworzywa PET. Innowacją jest nowa technologia recyklingu, która ma być przełomem w branży opakowań.

Perrier, należące do koncernu Nestlé, zmieni swoje opakowania na bardziej przyjazne dla środowiska. Jak możemy się domyślać, producent stawia na plastik z recyklingu, ale tym razem wykorzystana technologia związana z obróbką surowca jest dużo bardziej zaawansowana i daje nadzieję na przełom w branży opakowaniowej.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Do produkcji nowych butelek wody Perrier zostanie wykorzystany recykling enzymatyczny, inaczej zwany technologią Carbios. Ta technologia pozwala przetwarzać każdy rodzaj PET niemal bez ograniczeń z zachowaniem jego najwyższej jakości materiału. 

Na czym polega Carbios? Technologia wykorzystuje enzymy pochodzące z naturalnie występujących mikroorganizmów, które rozkładają PET na części składowe. Dzięki temu producent może wykorzystywać każdy rodzaj tworzywa PET, niezależnie od jego barwy i formy, przez którą plastik nie mógł być poddany zwykłemu procesowi recyklingu mechanicznego. Teraz dostanie on drugie życie – dzięki nowemu procesowi powstały już pierwsze prototypowe butelki Perrier o pojemności 0,5 l. Charakterystyczne zielone opakowania przeszły badania pod kątem jakości, bezpieczeństwa i wytrzymałości na ciśnienie wody z bąbelkami.

Warto wiedzieć, że PET uzyskiwany z recyklingu enzymatycznego pod względem właściwości i jakości odpowiada materiałowi pierwotnemu, dzięki czemu może być wielokrotnie wykorzystany do produkcji nowych butelek. Tak naprawdę ta technologia daje możliwość stworzenia nieskończonego i w pełni zamkniętego obieg plastiku, co czyni go z pewnością znacznie bardziej ekologicznym niż dotychczasowe metody recyklingowania tego materiału. Poza Nestlé Waters, z recyklingu enzymatycznego korzystają także inne marki m.in. L’Oréal, PepsiCo and Suntory Beverage & Food Europe.

PS

NEBOA, producent kosmetyków do pielęgnacji włosów i skóry głowy, jako pierwsza polska marka kosmetyczna podjęła zobowiązanie codziennej dbałości o Planetę w myśl filozofii RESPECT THE NATURE, stawiając na unikalny koncept w zakresie produkcji opakowań kosmetyków. Są one wytwarzane z plastiku wydobytego z oceanów. 

PS 2

Ekomarketing to nie tylko recykling i produkty wykonane z ekologicznych materiałów. Jeśli faktycznie jako konsumenci chcemy dbać o planetę, musimy przede wszystkim mniej kupować i wykorzystywać to, co mamy już pod ręką. IKEA podpowiada, jak na nowo wykorzystać ich topowe produkty.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij