Frankenkurczaki pojawiły się na dworcach w całej Polsce – akcja Stowarzyszenia Otwarte Klatki

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Frankenkurczaki pojawiły się na dworcach w całej Polsce – akcja Stowarzyszenia Otwarte Klatki

Na 13 dworcach PKP w Polsce pojawiają się spoty przedstawiające warunki życia kurczaków hodowanych na mięso. Jest to część kampanii Frankenkurczak Stowarzyszenia Otwarte Klatki, zrealizowanej przez agencję You Can Be Interactive w walce o lepsze traktowanie kurczaków brojlerów.

Spot można zobaczyć w godz. 7:00-11:00 oraz 15:00-19:00 na 83 ekranach na dworcach PKP: Warszawa Centralna, Wrocław Główny, Łódź Fabryczna, Gdynia Główna, Bydgoszcz Główna, Lublin, Katowice Główne, Kraków Główny, Opole Główne, Kielce, Kołobrzeg, Poznań Główny i Toruń Główny. Aktywiści Otwartych Klatek chcą zwrócić uwagę podróżnych na cierpienie kurczaków brojlerów, których w Polsce na mięso zabija się ponad miliard rocznie, a liczba ta stale wzrasta.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

– Kury hodowane na mięso żyją jedynie 6 tygodni. W tym czasie masa ich ciała rośnie w gwałtownym tempie, przez co ptaki narażone są na liczne choroby i urazy. Nasz spot jest krótki, ale dosadny. Mamy nadzieję, że wywoła refleksję u podróżnych i zachęci ich do wsparcia naszej kampanii i pomocy kurczakom brojlerom – mówi Monika Kowalska, specjalistka ds. kampanii biznesowych w Stowarzyszeniu Otwarte Klatki.

Otwarte Klatki od kilku lat działają na rzecz poprawy warunku chowu kurczaków zachęcając firmy do podpisania deklaracji ECC (European Chicken Commitment), zakładającej pozyskiwanie mięsa z kurczaka z hodowli o wyższym standardzie. Oświadczenie zakłada m.in. zmniejszenie zagęszczenia na fermach, rezygnację ze sztucznie wyselekcjonowanych ras szybko rosnących, zapewnienie kurom dostępu do naturalnego światła i grzęd oraz odejście od metod uboju zwierząt, sprawiających zbędny ból.

Spot Otwartych Klatek będzie można zobaczyć do 1 września. Kampanię można wesprzeć podpisując petycję: https://otwarteklatki.pl/petycje/frankenkurczak.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij