Polska zdobyła prawa do organizacji Międzynarodowego Kongresu URSI w 2026 roku w Krakowie

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Polska zdobyła prawa do organizacji Międzynarodowego Kongresu URSI w 2026 roku w Krakowie

Kongres Międzynarodowej Unii Nauk Radiowych URSI odbywa się co 3 lata w różnych miastach na świecie i co roku gromadzi ponad 1200 uczestników. Na tegorocznym hybrydowym kongresie w Rzymie prawa do organizacji wydarzenia w 2026 roku przyznano Polsce. Kongres odbędzie się w dniach 15-22 sierpnia 2026.

URSI (International Union of Radio Science) jest organizacją naukową (non-profit), która ma w skali międzynarodowej inicjować i koordynować studia, badania oraz wymianę naukową w zakresie nauk radiowych. Nauki radiowe to dziedzina wiedzy i badań obejmująca wszelkie zagadnienia dotyczące pól i fal elektromagnetycznych. URSI wchodzi w skład Międzynarodowego Stowarzyszenia Unii Naukowych (ICSU – International Council for Science).

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Polski Komitet Narodowy URSI podjął starania o organizację wydarzenia w Polsce po raz pierwszy w 2016 roku, proponując Warszawę jako miejsce organizacji kongresu. Po złożeniu oferty, stolica Polski zakwalifikowała się do finału razem z miastami Rzym, Sapporo i Singapur i Lokalny Komitet Organizacyjny został zaproszony do przedstawienia prezentacji na kongresie URSI w Montrealu w 2017 roku. Na kongresie w Kanadzie Polska reprezentowana była przez bardzo silny zespół. W prezentacji brał udział Profesor Józef Modelski, Przewodniczący Polskiego Komitetu Narodowego URSI i Ambasador Kongresów Polskich od 2017 r., Mateusz Czerwiński z Warsaw Convention Bureau oraz Anna Górska, reprezentująca PCO.  Warszawa przegrała z Rzymem, a jednym z powodów był fakt, że Rzym starał się o organizację wydarzenia już po raz trzeci. Z powodu pandemii kongres w Rzymie został przesunięty na 2021 rok, gdzie w dniach 28 sierpnia – 4 września odbywał się w formacie hybrydowym.

Na początku 2020 roku Polski Komitet Narodowy podjął decyzję o ponownym złożeniu oferty Polski, tym razem decydując się na wysunięcie kandydatury Krakowa. Powodem zmiany miasta był głównie fakt, że wydarzenie o podobnym temacie, a mianowicie EuCAP European Conference on Antennas and Propagation odbyło się z sukcesem w 2019 roku w ICE Kraków i wiele osób z URSI uczestniczyło w tym wydarzeniu. Tym razem jedynie oferta Polski spełniała kryteria URSI dotyczące organizacji wydarzenia i LOC został zaproszony do przedstawienia prezentacji na kongresie w Rzymie. Prezentacja została nagrana i przedstawiona podczas Walnego Zebrania Członków URSI i spotkała się z bardzo pozytywnym przyjęciem. Anna Górska, reprezentująca Symposium Cracovience, która brała udział w posiedzeniu online powiedziała, ze Kraków został wybrany jednomyślnie, gdyż podkreślono bardzo dobrą lokalizację miasta oraz infrastrukturę, w tym ICE Kraków, spełniające wymogi URSI w zakresie dostępności sal konferencyjnych oraz hotele i ich przystępne ceny.

Organizatorem kongresu URSI w Krakowie będzie Symposium Cracoviense. Firma jest członkiem ICCA International Congress and Convention Association, SKKP Stowarzyszenia Konferencje i Kongresy w Polsce oraz WOT Warszawskiej Organizacji Turystycznej i posiada rekomendację Kraków Convention Bureau oraz Polskiej Organizacji Turystycznej. To już kolejny sukces Symposium Cracoviense w ostatnim czasie w zakresie pozyskiwania prestiżowych wydarzeń do naszego kraju.  W czerwcu bieżącego roku firma uzyskała prawa do współorganizacji międzynarodowego kongresu FIG 2022 w Polsce, pełniąc rolę DMC. Oferta Polski na kongres URSI 2026 w Krakowie posiada wsparcie ze strony Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Prezydenta Miasta Krakowa.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij