Dźwigozaury – oryginalne huśtawki dostępne nad Wisłą do 14 września

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Dźwigozaury – oryginalne huśtawki dostępne nad Wisłą do 14 września

Oryginalna konstrukcja była atrakcją Pol’and’Rock Festival, w sierpniu zacumowała w Międzyzdrojach, a później ruszyła w Polskę. Jeszcze przez kilka dni na niezwykłej huśtawce z Pomorza Zachodniego można pobawić się w Warszawie. 15 września efektowna konstrukcja zostanie przetransportowana do Łodzi.

Huśtawka zawieszona na replikach słynnych szczecińskich dźwigozaurów to oryginalne zaproszenie na Pomorze Zachodnie. Zachęta, by odwiedzić przyjazny, radosny region. Odpocząć tu, poznać ciekawe miejsca i ludzi.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

– Huśtawka na dźwigozaurach symbolizuje portowe miasto, ale też radość życia, wypoczynek w dobrym klimacie. Odrobinę tego dobrego zachodniopomorskiego klimatu wysyłamy w Polskę. Chcemy w ten sposób zachęcić mieszkańców Warszawy, Mazowsza i innych regionów, by nas odwiedzili, by poznali atrakcje Pomorza Zachodniego – mówi marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

Odrestaurowane żurawie portowe z Łasztowni stały się symbolem Szczecina. A ich mniejsze wersje z huśtawką były symbolami Pol’and’Rock 2021. Festiwalowicze bawiący się na lotnisku Makowice – Płoty ustawiali się w kolejce, by zrobić pamiątkowe zdjęcia lub nagrać filmik. Na początku sierpnia dźwigozaurowa huśtawka została przetransportowana do Międzyzdrojów. Ustawiona przy Promenadzie Gwiazd była prawdziwą gwiazdą drugiej części wakacyjnego sezonu. A później ruszyła w Polskę.

Od pierwszego weekendu września na niezwykłej konstrukcji można pohuśtać się w Warszawie, przy pomniku Syreny na Powiślu (Bulwar gen. George'a Smitha Pattona). Dźwigozaurowa huśtawka była jedną z atrakcji Święta Wisły. W stolicy pozostanie do wtorku (14 września). Do późnych godzin wieczornych będzie można się pohuśtać, ale w środę rano efektowna konstrukcja wyruszy już do Łodzi. Tam przez dwa tygodnie będzie promowała Pomorze Zachodnie m.in. podczas Festiwalu Światła 24-25 września. Kolejne punkty huśtawkowego tournée to Rzeszów, Poznań i Gdańsk. Pod koniec października repliki dźwigozaurów mają wrócić do Szczecina.

Jest to pierwsza, ale nie ostatnia instalacja artystyczna, która będzie promowała region. Planowane są kolejne podobne projekty, inspirowane pomysłami mieszkańców, lokalnych artystów, organizacji społecznych.

Instalacje symbolizujące Pomorze Zachodnie będą realizowane ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego WZ, działanie 1.14: Wzmocnienie pozycji regionalnej gospodarki w wymiarze krajowym i międzynarodowym – „Ster na innowacje – etap II”.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij