Szpik daleko od kręgosłupa – walcząca ze stereotypami kampania Fundacji DKMS

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Szpik daleko od kręgosłupa – walcząca ze stereotypami kampania Fundacji DKMS

Nieprawdziwy obraz pozyskiwania krwiotwórczych komórek macierzystych niekorzystanie wpływa na poziom dawstwa w Polsce. Fundacja DKMS ze wsparciem Bluerank rozpoczyna kampanię, w której dawcy szpiku udowadniają, że ratowanie życia nie wiąże się z ryzykiem dla własnego zdrowia.

Celem kampanii jest obalenie mitu, który utrwala nieprawdziwe informacje na temat dawstwa szpiku kostnego. Ponad połowa Polaków sądzi, że metodą pobrania szpiku jest… punkcja kręgosłupa. Takie są wyniki badania IMAS International dla Fundacji DKMS „Znajomość fundacji działających w obszarze zdrowia, wizerunek Fundacji DKMS w Polsce i rejestracja potencjalnych dawców szpiku”.

Kampania, skierowana głównie do mediów regionalnych opiera się na świadectwach zwykłych ludzi – dawców, którzy są najlepszym potwierdzeniem bezpieczeństwa procesu oddawania szpiku. Fundacja DKMS wskazała siedem osób z różnych regionów Polski, które oddały szpik metodą pobrania z krwi obwodowej, bądź z talerza kości biodrowej. Z każdym z dawców został przeprowadzony wywiad. Powstał też spot wideo w formule materiału reporterskiego z sondą uliczną, w której zadawane jest pytanie o miejsce, z którego pobiera się materiał do przeszczepu. Wszyscy zapytani są przekonani, że szpik pobiera się z kręgosłupa.

– To utwierdza nas w przekonaniu o ogromnej wartości naszych działań. Przy okazji chcemy opowiedzieć niesamowite historie dawców. Ich relacja z biorcami często tworzy więzi na całe życie i wpływa na postrzeganie samych siebie. Oni wszyscy mają coś, co nazywamy genem pomagania. Wierzę, że on jest w każdym z nas, tylko musimy pozwolić mu zaistnieć. Dlatego warto znaleźć chwilę, żeby zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku. Można uratować komuś życie, ale też odmienić swoje – mówi Kuba Wojtczak, PR Specialist, będący częścią zespołu SEO w Bluerank, który odpowiada za realizację kampanii.

Komunikacja jest skierowana do mediów regionalnych, aby zainteresować je sylwetkami local heroes, mieszkańców miast i regionów, w których znajdują się grupy docelowe poszczególnych publikatorów.

Agencja Bluerank przygotowała koncepcję kampanii oraz odpowiada za jej przeprowadzenie. Wcześniej Bluerank zrealizował też dla Fundacji DKMS kampanię „Dobry znak”, która obala mit mówiący o tym, że osoby z tatuażem nie mogą zostać dawcami szpiku.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij