DHL Supply Chain wspiera Młodzieżowych Mistrzów Polski

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
DHL Supply Chain wspiera Młodzieżowych Mistrzów Polski

Siatkarze UMKS MOS Wola Warszawa w niedzielę stanęli na najwyższym miejscu podium siatkarskich Mistrzostw Polski Młodzików rozgrywanych w Będzinie. To pierwszy złoty medal w kategorii młodzików w historii klubu, który od dwóch lat wspierany jest przez wiodącego dostawcę usług logistyki kontraktowej.

W finale drużyna prowadzona przez trenerski duet – Damian Włoch i Konrad Cop – pokonała Dunajec Nowy Sącz 2:0. W składzie nowych, młodzieżowych Mistrzów Polski znaleźli się także: najlepszy atakujący turnieju (Aleksander Nowik) oraz MVP całych zwodów (Jakub Krzemiński). O wysokiej formie drużyny z warszawskiej Woli, poza wywalczonym złotym medalem mistrzostw Polski, świadczy też to, że w całym sezonie tylko raz musiała zejść z parkietu pokonana.

– Ogromne gratulacje i słowa uznania dla złotych Młodzików, a także dla całego sztabu UMKS MOS Wola Warszawa. Ten sukces pokazuje, że wspieranie sportu, promowanie aktywnego stylu życia i prozdrowotnych nawyków nie tylko wśród sportowców, ale też w grupie najmłodszych dziewczynek i chłopców, a ponadto nauka postaw fair play i wzajemnego szacunku, to coś, o co wspólnie powinniśmy zabiegać. Jako firma, robimy to na wielu polach w Polsce i na świecie, bo wierzymy, że zaangażowanie społeczne powinno łączyć ludzi i poprawiać jakość naszego wspólnego życia – mówi Monika Duda, Dyrektor Zarządzająca DHL Supply Chain w Polsce.

Zaangażowanie w rozwój siatkarskiego klubu z Warszawy to jeden z kilku projektów społecznych, które mają wspierać uzdolnioną sportowo młodzież, promować aktywność fizyczną, a także rywalizację w duchu fair play wśród dzieci i młodzieży. Firma włącza się też w inicjatywy, które poza sportem pracują na rzecz rozwoju kobiet. W ramach partnerskiej współpracy DHL Supply Chain pod swoimi skrzydłami ma nie tylko młodzieżowych siatkarzy z UMKS MOS Wola Warszawa, ale także uzdolnione siatkarki, a od sezonu 2021/2022 także seniorską drużynę MOS Wola Tramwaje Warszawskie, grającą w II lidze mężczyzn.

Od dwóch i pół roku firma logistyczna gra również w jednej drużynie z młodymi piłkarkami z Akademii Piłkarskiej – Diamonds Academy. Współpraca z piłkarskimi diamentami pokazuje, że drużynowy sport i piłka nożna w żeńskim wydaniu może być w dzisiejszych czasach jednym ze sposobów na burzenie stereotypów wśród dziewczynek, może pomagać budować wiarę we własne siły i pokazywać znacznie szersze, pozasportowe perspektywy. Klub, w którym na co dzień trenuje ponad 200 dziewczynek w wieku od 4 do 16 lat, może pochwalić się wywalczonym na początku czerwca Mistrzostwem Polski do lat 13.

 

fot. Marek Żyńczak

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij