Przy Polskiej Izbie Informatyki i Telekomunikacji powstał Komitet Elektronicznych Usług Mobilnych

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Przy Polskiej Izbie Informatyki i Telekomunikacji powstał Komitet Elektronicznych Usług Mobilnych

Przy Polskiej Izbie Informatyki i Telekomunikacji (PIIT) został powołany Komitet Elektronicznych Usług Mobilnych (KEUM), który będzie zajmował się ochroną i rozwojem rynku elektronicznych usług mobilnych w Polsce.

Komitet Elektronicznych Usług Mobilnych został powołany przez przedstawicieli firm zrzeszonych w Polskiej Izbie Informatyki i Telekomunikacji.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Nowo powstały komitet będzie brał udział w procesie konsultacji wszelkich rozwiązań regulacyjnych dotyczących rynku usług mobilnych oraz będzie uczestniczył w procesach szeroko pojętej edukacji społecznej w zakresie wykorzystywania nowoczesnych form usług i komunikacji mobilnej. 

Do zadań Komitetu Elektronicznych Usług Mobilnych będzie należało również popularyzowanie oraz wspieranie dobrych praktyk rynkowych w branży mobilnej, a także dbanie o wysoki poziom ochrony danych i prywatności użytkowników systemów i usług mobilnych. Ponadto KEUM zamierza rozwijać współpracę ze środowiskiem operatorów telekomunikacyjnych oraz innych organizacji branżowych i instytucji zainteresowanych rozwojem usług mobilnych.

„Powstanie komitetu przy PIIT, którego działalność będzie skupiona wokół branży usług mobilnych jest odpowiedzią na dynamiczny rozwój tego rynku. W komitecie reprezentujemy obszar marketingu mobilnego, który należy do najszybciej rozwijających się gałęzi marketingu. Przewidujemy, że jego rola będzie w dalszym ciągu rosnąć, wraz z rozwojem nowoczesnych technologii. Jednak warto pamiętać, że podstawą dla zachowania wysokiego tempa wzrostu całego rynku jest stałe budowanie zaufania do branży. Dlatego konieczne jest wypracowanie i wprowadzenie w życie dobrych praktyk, chroniących zarówno interesy klientów, jak i interesy sektora usług mobilnych.  Zamierzamy wykorzystać nasze doświadczenia z pracy na forum takich organizacji jak GSM Association, Mobile Marketing Association, czy też Interactive Advertising Bureau (IAB), aby aktywnie wspierać działania nowego komitetu.” – powiedział Marcin Papiński, Dyrektor ds. Rozwoju w firmie Infobip.

„Powołany Komitet Elektronicznych Usług Mobilnych KEUM jest już 12 komitetem działającym w ramach naszej Izby. Obszar jego działalności jest bardzo interesujący z punktu widzenia wielu firm należących do naszej organizacji. Branża usług mobilnych technologicznie łączy w sobie funkcjonalności z zakresu IT oraz telekomunikacji, coraz więcej firm zrzeszonych w PIIT wyraża zainteresowanie tym sektorem rynku. Liczymy na to, że działalność nowego komitetu znacząco przyczyni się do jeszcze bardziej dynamicznego rozwoju branży usług mobilnych oraz całego przemysłu teleinformatycznego w Polsce” – powiedział Aleksander Frydrych - Wiceprezes PIIT.

Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji (PIIT) jest niezależną organizacją samorządu gospodarczego, istniejącą od 1993 roku. Członkami Izby są podmioty gospodarcze prowadzące działalność gospodarczą w sektorze teleinformatyki - telekomunikacji i informatyki. Obecnie do Izby należy ponad 120 firm, reprezentowanych w Izbie poprzez swoich przedstawicieli.W kręgach politycznych i administracyjnych Izba ma opinię rzetelnego i konstruktywnego partnera w dyskusjach i negocjacjach. Pozycję tę stale umacniamy i poszerzamy. Konsekwentnie działamy na rzecz równoprawnego prowadzenia działalności gospodarczej przez wszystkie podmioty w warunkach jednoznacznej interpretacji przepisów ustaw.PIIT jest członkiem międzynarodowej organizacji DIGITALEUROPE, dzięki czemu możemy aktywnie angażować się w prace Komisji Europejskiej w sprawach dotyczących rynku teleinformatycznego.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij