Miasteczka Zdrowia Fundacji Veritas – podsumowanie akcji

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Miasteczka Zdrowia Fundacji Veritas – podsumowanie akcji

Tegoroczna edycja Miasteczko Zdrowia 2021 zorganizowana została w sześciu polskich miastach. Inicjatywa miała na celu szerzyć ideę profilaktyki zdrowotnej i dbania o siebie. Podczas wydarzenia mieszkańcy danych regionów mieli okazję skorzystać z bezpłatnej diagnostyki oraz konsultacji medycznych.

Tegoroczna edycja ogólnopolskiej inicjatywy poszerzyła wydarzenie o licznych ekspertów i wachlarz dostępnych badań. Na miejscu spotkać można było takich specjalistów jak: lekarz internista, kardiolog, okulista, fizjoterapeuta, dietetyk, stomatolog, dermatolog, onkolog i wielu innych. Uczestnicy przedsięwzięcia mogli wykonać badanie, m.in.: wzroku, słuchu, pod kątem osteoporozy, pod kątem raka skóry, na obecność przeciwciał anty-HCV czy wykonać badanie spirometryczne. Partnerzy i placówki medyczne oferowali również pomiary masy ciała, poziomu cukru czy ciśnienia tętniczego. Nie zabrakło również stref edukacyjnych podczas których uczestnicy mogli dowiedzieć się więcej na temat: samobadania piersi, pierwszej pomocy, instruktażu higieny jamy ustnej czy programu "Profilaktyka 40+”.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Miasteczko Zdrowia 2021 było doskonałą okazją, aby zaczerpnąć wiedzy odnośnie wpływu stresu i znaczenia odpoczynku w naszym życiu. Mieszkańcy mogli skorzystać z ćwiczeń relaksacyjnych oraz oddechowych. To nie wszystko. W przestrzeni wydarzenia pojawiły się również punkty szczepień i strefy z możliwością oddania krwi.

– Niemożliwością wydaje się wymienienie wszystkich lekarzy, ekspertów i specjalistów, którzy pojawili się w poszczególnych miastach. I to cieszy nas najbardziej. Ilość ośrodków, szpitali, placówek medycznych, które wyraziły chęć uczestnictwa w wydarzeniu jest ogromna. Cieszymy się, że mogliśmy współtworzyć wskazaną inicjatywę właśnie z takimi partnerami. Naszym celem była pomoc i wyjście lekarzy do mieszkańców określonych regionów. Chcieliśmy podkreślić znaczenie profilaktyki zdrowotnej. Wiemy, że nam się udało – mówi Paweł Zabilski, przedstawiciel Fundacji Veritas.

– Tegoroczna edycja i liczba osób odwiedzających Miasteczko Zdrowia pokazała nam. jak ważna jest organizacja tego typu przedsięwzięć. Możemy więc powiedzieć: do zobaczenia za rok! – dodaje Patrycja Witkowska z Fundacji Veritas.

Sponsorem wydarzenia w pięciu miastach Polski była Grupa Veritas, natomiast w Kaliszu inicjatywa odbyła się z pomocą firmy Perfekton. Patronat nad wydarzeniem objął Rzecznik Praw Pacjenta.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij