Gang Swojaków Biedronki na TikToku

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Gang Swojaków Biedronki na TikToku

Tanecznym wyzwaniem Biedronka promuje na TikToku Gang Swojaków, czyli tegoroczną edycję słynnego Gangu. Przygotowana przez Wavemaker akcja Biedronki, poza poinformowaniem konsumentów o dostępności nowej serii pluszaków, zwraca też uwagę na zagrożone gatunki polskich zwierząt.

W tym roku większość Gangu Biedronki tworzą typowo polskie zwierzęta. Sześć z nich to tak zwane magiczne Swojaki: Bocian Bolek, Żółw Zenek, Sikorka Sonia, Raczek Romek, Meduza Milena i Wiewiórka Wiola. Kolejne sześć maskotek, to gatunki zwierząt w Polsce zagrożonych, które w Gangu reprezentują Żubr, Sóweczka, Wilk, Morświn, Jeż i Ryś. Te przytulanki mają bardziej realistyczny wygląd i to na nich koncentruje się Biedronka w komunikacji na TikToku. Razem z maskotkami promowane są także wyjątkowe przyrodnicze obszary Polski, w których występują powyższe gatunki. Chodzi o Góry Stołowe (Sóweczka), Słowiński Park Narodowy (Morświn) i Puszczę Białowieską (Żubr).

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Na TikToku rusza niestandardowa kampania wspierająca Gang Swojaków Biedronki. Oparte na formacie #Hashtag Challenge taneczne wyzwanie promuje nową serię pluszaków. Na potrzeby wyzwania agencja Duda przygotowała specjalny remix piosenki „Gang Swojaków”. We współpracy z Lens That powstał z kolei filtr AR bazujący na trzech gestach. W zależności od pokazanego gestu, użytkownikowi wyświetli się inna grafika – obrazująca jeden z trzech charakterystycznych regionów Polski i inna maskotka Biedronki, będąca motywem przewodnim w tańcu.

Do współpracy zaangażowano trzech popularnych influencerów. Każdy przygotował choreografię nawiązującą do ruchów jednego ze zwierząt. Influencerzy w kanałach własnych oraz w materiałach reklamowych klienta zachęcają swoją społeczność do podjęcia wyzwania Biedronki.

Kampanię będą wspierać na TikToku reklamy w formie: Brand Premium, TopView oraz ODM. Za ich przygotowanie odpowiadały agencja Duda i Skivak.

Za pomysł, koordynację, współpracę z influencerami i nadzór kreatywny projektu oraz media odpowiada z kolei agencja Wavemaker.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij