Muzyka otwarta na osoby z niepełnosprawnościami. Koncert z tłumaczeniem na język migowy i transmisją na YouTube

Fundacja Kultury bez Barier organizuje koncert Meli Koteluk w ramach projektu Rock’AD’Roll. Wydarzenie będzie transmitowany online na YouTube oraz Facebooku. Transmisja będzie w pełni dostosowana do potrzeb osób z problemami słuchu.
O autorze
1 min czytania 2021-10-19

Koncert Meli Koteluk, który odbędzie się w czwartek, 21 października, o godz. 19:00 w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki w Opolu, jest częścią projektu Rock’AD’Roll, którego celem jest otwarcie świata muzyki na potrzeby osób niewidomych i g/Głuchych*. W ramach projektu, osobom niewidomym i niedowidzącym udostępniane są wizualne kody muzyki poprzez audiodeskrypcję teledysków i okładek płyt. Dla osób g/Głuchych organizuje się również koncerty i przekłady tekstów utworów muzycznych na polski język migowy. Za przekład utworów Meli Koteluk odpowiadają tłumacze Fundacji Kultury bez Barier.

Ogólnodostępna transmisja koncertu

W koncercie Meli Koteluk udział może wziąć każdy, bez względu na miejsce w którym się znajduje, niepełnosprawność, wiek czy sytuację materialną. Całkowicie darmowa transmisja koncertu na żywo dostępna będzie online, 21 października o godz. 19:00 na kanałach YouTube i Facebook Fundacji Kultury bez Barier oraz Rock’Ad’Roll.

– Dostęp do kultury, również muzyki jest podstawowym prawem każdego z nas – bez względu na stopień niepełnosprawności czy sytuację materialną. Przełamywanie barier w tym zakresie to główny cel organizowanego przez nas projektu Rock’AD’Roll. Po fantastycznych koncertach w poprzednich latach – Czesława Mozila oraz Grubsona, tym razem na najbardziej dostępnej scenie w Polsce wystąpi Mela Koteluk. W pełni przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami oraz transmitowany na YouTube koncert będzie zupełnie nowym, muzycznym doświadczeniem – mówi Anna Żórawska, prezeska Fundacji Kultury bez Barier.

W ramach tegorocznej edycji Rock’AD’Roll zaplanowano również, w pełni dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, odsłuchy płyt „Sticky fingers” The Rolling Stones (25 października) oraz „Led Zeppelin IV” Led Zeppelin (4 grudnia). Dostępne odsłuchy odbędą się w Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Partnerami projektu Rock’AD’Roll są Narodowe Centrum Polskiej Piosenki w Opolu, Akademia Młodych Głuchych oraz Arto Music&Media. Projekt dofinansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

* „Głuchy” pisany wielką literą oznacza członka określonej mniejszości językowej, dla której język migowy jest pierwszym językiem, natomiast „głuchy” pisany małą literą oznacza człowieka, u którego stwierdzono niedosłuch wysokiego stopnia.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się