Spotkania biznesowe w saunie – abstrakcja czy przełomowy sposób rozwoju siebie i swojej firmy?

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Spotkania biznesowe w saunie – abstrakcja czy przełomowy sposób rozwoju siebie i swojej firmy?

fot. Aqua Spa Reda

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Porzucamy garnitury, szpilki i oficjalny styl komunikacji. W zamian za to zakładamy ręczniki, mamy wolną głowę od rozpraszaczy i na consulting biznesowy wybieramy się do relaksującej sauny. Brzmi dość abstrakcyjnie? A jednak, ta nietypowa forma mentoringu jest już realizowana także w Polsce, przez firmę SaunaGrow i cieszy się coraz to większą popularnością. W jaki sposób połączyć relaks z biznesem oraz co na ten temat myślą polscy przedsiębiorcy?


Zaproszenie do sauny w Finlandii jest czymś zupełnie powszechnym, również w relacjach zawodowych. Sam prezydent Finlandii Urho Kekkonen w temperaturze 100 stopni prowadził najważniejsze negocjacje z przywódcami innych krajów. Zdaje się jednak, że Polacy wciąż mają większy opór do przełamania granicy pomiędzy sferą zawodową a odpoczynkiem. Dla większości z nas spotkania biznesowe kojarzą się z oficjalną przestrzenią, taką jak biuro czy sala konferencyjna, a także poważnym stylem komunikacji. Powstają jednak firmy, które przekonują, że może być inaczej, efektywniej.

– Sauna jest miejscem wyciszenia, gdzie nic nam nie piszczy, maile nie przychodzą, powiadomienia nie przeszkadzają, nikt niczego od nas nie chce. To jest moment, gdzie mamy znacznie mniej bodźców elektronicznych niż kiedykolwiek indziej. To dość odważna forma spotkania ale niezwykle skuteczna. Ludzie się otwierają i mówią szczerze o wszystkim, co z kolei pomaga mi, mentorowi kompleksowo pomóc, doradzić – mówi Bolesław Drapella, założyciel SaunaGrow, przedsiębiorca & saunamistrz.


fot. Iglu Sopot

Sauna działa pozytywnie na kondycję psychiczną człowieka

Sauny bardzo często używa się w celach relaksacyjnych. Dzięki wysokiej temperaturze panującej w łaźni wzrasta tętno i poszerzają się naczynia krwionośne, co wpływa na lepszy przepływ krwi w organizmie człowieka. Aby utrzymać równowagę temperatur w ciele, układ nerwowy staje się bardziej aktywny. Nasz mózg uwalnia endorfiny oraz serotoninę, które pozytywnie wpływają na nastrój. Finowie dodają, że sauna spala stres. Ciepło rozluźnia nasze mięśnie, także twarzy i szyi. Właśnie tak narodził się w głowie Polaka pomysł, połączenia tej sprzyjającej kreatywnemu myśleniu przestrzeni ze wsparciem biznesowym również w naszym kraju.


fot. Iglu Sopot

Ty, Twoje wyzwania, sauna i Twój mentor

Tak jak podkreśla Bolesław Drapella, w saunie mamy możliwość odciąć się od powszechnie funkcjonujących w naszym życiu rozpraszaczy i w pełni zająć się własnymi myślami, pomysłami. Osoby, które już skorzystały lub regularnie korzystają z tej formy wsparcia biznesowego, cenią sobie relaksującą a zarazem merytoryczną formułę spotkania. Poniżej przykłady, co myślą o tym polscy przedsiębiorcy. W głównej mierze są to szefowe/szefowie oraz kadra menedżerska szybko rosnących firm.

– Zdecydowanie polecam ten nieformalny i produktywny sposób dzielenia się wiedzą/inspiracją. Możesz nauczyć się nowych rzeczy i otworzyć swój umysł na twórcze myślenie, podczas gdy twoje ciało odpoczywa i odzyskuje energię na wdrażanie wyników rozmowy – mówi Piotr Plewiński CEO pmeexperts, który korzystał z sesji mentorinowych.

– Bardzo podoba mi się taka forma mentoringu. Oprócz intelektualnej dyskusji i dużej dawki wiedzy, spotykamy się z ciekawostkami dotyczącymi sauny, przez co mentoring staje się jeszcze ciekawszy. To był bardzo dobrze i owocnie spędzony czas – mówi Damian Winkowski, software engineering manager LEOCODE. ExGoogler.


fot. Aqua Spa Reda

Czy ta forma consultingu biznesowego jest dla Ciebie?

Na rynku powstaje wiele form rozwoju siebie i własnego biznesu. Jedni wytrwale korzystają ze znanych i powszechnych metod, inni natomiast lubią eksperymentować i szukać opcji najbardziej efektywnych. Jedno jest pewne - bardzo ważnym krokiem na ścieżce każdego twórcy pomysłu jest jego konfrontacja z ludźmi, którzy już tą ścieżką podążali. A w ferworze dnia codziennego warto zatrzymać się i zadbać o swoje zdrowie psychiczne. Łącząc te dwa aspekty, być może rzeczywiście spotkania biznesowe w saunie to przełomowy sposób rozwoju siebie i swojej firmy.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij