Vurger King, czyli pierwsza wegetariańska restauracja sieci Burger King

Vurger King, czyli pierwsza wegetariańska restauracja sieci Burger King

Wegetariańskie zamienniki znanych fast foodów są często wybierane przez konsumentów, którzy świadomie ograniczają spożycie mięsa. Burger King odpowiada na ich potrzeby i otwiera swój pierwszy w 100% wegetariański lokal.

Kilka miesięcy temu Burger King postanowił zmodyfikować menu jednej ze swoich restauracji w Niemczech, wprowadzając do oferty wyłącznie wegetariańskie pozycje. Na kilka dni w daniach Burger King, które do tej pory zawierały mięso, pojawiły się roślinne zamienniki kotletów. Po kilkudniowym eksperymencie w Niemczech sieć restauracji idzie o krok dalej i otwiera swoją pierwszą w 100% wegetariańską restaurację w Hiszpanii.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Nowy lokal o nazwie Vurger King powstał w Madrycie i od kilku dni oferuje swoje klasyki w wersji wege. Klienci znajdą tam bezmięsnego Whoppera, roślinne nuggetsy, a także nową pozycję – Long Vegetal, czyli wegetariański odpowiednik Long Chicken Sandwich. Dla wegetarian istotny jest również fakt, że w odróżnieniu od innych lokali, w Vurger King dania są smażone bez użycia tłuszczu zwierzęcego.

Fasada i wystrój wnętrza niewielkiego sklepu nawiązują do diety roślinnej dzięki dominacji zielonego koloru i  licznych roślinnych ozdób na ścianach i pod sufitem.

Na razie restauracja nie oferuje wegańskich zamienników serów czy majonezu – te produkty pochodzenia zwierzęcego nadal pojawiają się w daniach Vurger King, jednak klienci mają możliwość usunięcia ich z zamówienia.

Według danych zgromadzonych przez THINKSpain, 13% Hiszpanów preferuje dietę wegetariańską lub wegańską. Nowa restauracja ma odpowiadać na zmieniające się potrzeby konsumentów i zapewniać klasyczny smak znanych fast foodów w bezmięsnej wersji menu. 

– Chcemy dotrzeć zarówno do osób, które opierają swoją dietę na produktach roślinnych, jak i do tych, które jedzą mięso, ale chcą ograniczyć ich spożycie” – podsumowuje rzecznik prasowy Burger King.

Wegetariański Burger King w Madrycie ma działać na okres próbny jednego miesiąca, jednak sieć ma nadzieję, że nowy koncept spotka się z zainteresowaniem klientów, co wpłynie na rozszerzenie bezmięsnej oferty na kolejne miasta w Europie.

fot. twitter.com/burgerking_es

PS
W tym roku roślinne nuggetsy pojawiły się w menu polskich restauracji Burger King w odpowiedzi na rosnące zainteresowanie roślinnym jedzeniem wśród coraz szerszej grupy Polaków.

PS 2
W nawiązaniu do tegorocznych Igrzysk Olimpijskich w Tokio Burger King promował kultowe Whoppery, sugerując, że są lepsze niż olimpijskie złoto.

PS 3
Bolt Food promuje wegetariańską kuchnię podczas Tygodnia Roślinożerców. Najwięksi mięsożercy mogą skorzystać z rabatów i sprawdzić, czy „zielone” smakuje lepiej.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij