NBP nie umie w Twittera, Barbara Kurdej-Szatan ma problemy, a Madagaskar wysycha (podcast)

NBP nie umie w Twittera, Barbara Kurdej-Szatan ma problemy, a Madagaskar wysycha (podcast)

NBP tworzy nowe konto na Twitterze, ale komunikacja tam woła o pomstę do nieba. Barbara Kurdej-Szatan przeżywa poważny kryzys wizerunkowy z powodu wpisu o Straży Granicznej. Madagaskar z kolei boryka się ze zmianami klimatu.

NBP nie umie w Twittera

Narodowy Bank Polski stworzył nowe konto – Biuro Prasowe NBP. Według szefa departamentu komunikacji NBP profil ten ma wpisywać się w komunikację Twittera. NBP ma tam pisać dosadnie, czasem z przekąsem, a czasem na poważnie. Mimo to wielu dziennikarzy i internautów sądziło, że za kontem stoi troll. To świadczy o jakości komunikacji tego profilu.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Szatan z Instagrama

Sytuacja kryzysu imigracyjnego na granicy polsko-białoruskiej wstrząsnęła Barbarą Kurdej-Szatan na tyle, że ta wulgarnie określiła funkcjonariuszy SG. Post na jej Instagramie został usunięty, a sama aktorka przeprosiła. Mimo to jej sprawie przygląda się prokuratura, a ona sama czy słusznie, czy nie – doświadcza cancel culture.

Madagaskar boryka się z suszą

Ministra Środowiska Madagaskaru – Baomiavotse Vahinala Raharinirina oskarża kraje północnej półkuli o spowodowanie katastrofy klimatycznej. Południowa część jej kraju boryka się z największą suszą od 40 lat. W konsekwencji Malgaszowie masowo migrują na zachód wyspy, zagrażając przy tym jej bioróżnorodności i stanowi. Madagaskar chce wybudować rurociąg z północy na południe, jednak państwa na to nie stać. 

O tych i o innych kwestiach Damian Jemioło wraz z Wojtkiem Walczakiem rozmawiają w najnowszym odcinku Marketing Przegadany.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij