Najważniejsze zalety narożników modułowych – dlaczego warto je wybrać?

Najważniejsze zalety narożników modułowych – dlaczego warto je wybrać?

Narożniki modułowe to popularne od niedawna nowoczesne rozwiązanie, które wpasowuje się w nurt indywidualizacji wnętrz naszych domów. Czym charakteryzują się tego typu meble wypoczynkowe, jakie mają zalety i kiedy warto je wybrać?

Czym charakteryzuje się narożnik modułowy?

Narożniki modułowe, jak sama nazwa wskazuje, składają się z modułów, czyli części, które można łączyć na różne sposoby, by lepiej dopasować je do swojego wnętrza. Dzięki temu tego typu narożniki są bardziej uniwersalne.

W praktyce oznacza to, że poszczególne części narożnika można od siebie odłączyć i połączyć w inny sposób. Zwykle oddzielnym modułem jest część kanapowa, otomana lub otomany (w konfiguracji w kształcie litery U), oraz podłokietniki. Często spotkać też można wyjmowane oparcia, dzięki czemu można zmienić także ich konfigurację.

Przykładem tego typu mebli są narożniki Flavio. Dostępne są one w kilku konfiguracjach zestawów, zarówno o kształcie litery L, jak i litery U. Zestawy różnią się też wielkością i układem oparć czy siedzisk. Każdy z nich można łatwo zmieniać, przekształcając większe narożniki w mniejsze, czy lewe w prawe.

Jakie wady i zalety ma narożnik modułowy?

Czy warto jest wybrać narożnik modułowy do swojego salonu? To oczywiście zależy od naszych potrzeb, nie w każdym domu plusy z użytkowania modułowych mebli wypoczynkowych będą w pełni wykorzystane. Narożniki modułowe mają też pewne ograniczenia – nie są zwykle wyposażone w regulowane siedziska czy oparcia, rzadko też są to narożniki z funkcją spania codziennego. Ostatnie ograniczenie związane jest z wymaganiem uproszczonej budowy, pozwalającej na łatwą zamianę elementów. Jednak rozwiązanie modułowe ma wiele zalet, które często będą przeważać nad wspomnianymi wadami.

Narożnik modułowy, czyli szczytowa funkcjonalność

Narożniki modułowe możemy w pełni dopasować do swoich potrzeb, łącząc odpowiednio elementy nawet z kilku zestawów tego samego typu. Dzięki temu wielkość, pojemność i układ narożnika będą idealnie dopasowane do naszego salonu. Zestawienie odpowiednich modułów może być też świetnie zgrane z naszymi oczekiwaniami względem odpoczynku. Jeżeli lubimy wyciągnąć nogi przed telewizorem możemy wybrać moduł otomany, który idealnie będzie nadawał się do leniwych wieczorów z filmem.

Konfigurując elementy narożnika modułowego, możemy zdecydować też o tym, jakie dodatkowe funkcje będzie posiadać nasz wypoczynek. Jeżeli decydujemy się na model z funkcją spania, wówczas świetnym dodatkiem są moduły z pojemnikiem na pościel. Pojemnik może stać się też dodatkowym miejscem do przechowywania rzadziej używanych tekstyliów czy przedmiotów.

Wielofunkcyjny charakter narożników modułowych

Jak łatwo domyślić się po poprzednim akapicie, narożnik modułowy może spełniać niemal dowolną funkcję, jakiej oczekujemy od mebli wypoczynkowych. Co prawda wspomnieliśmy, że nie zawsze będzie nadawał się do spania codziennego, jednak poza tym spełni wszystkie oczekiwania.

Narożnik modułowy sprawdzi się świetnie do odpoczynku, spędzania czasu samemu, spotkań towarzyskich i rodzinnych, a także jako okazjonalne miejsce do przenocowania gości.

Narożnik modułowy – wybór dla indywidualistów

Dzięki możliwości łączenia modułów można skonfigurować mebel wyjątkowy. Łącząc moduły z różnych zestawów, możliwa jest zabawa kształtem i kolorystyką narożnika.

Wybierając narożniki modułowe, możemy stworzyć dwukolorowy mebel o niekonwencjonalnym układzie siedzisk i oparć. Będzie on świetnie pasował do nowoczesnych, unikalnych wnętrz. Narożnik modułowy może łatwo podkreślić nasz indywidualizm i oryginalny gust.

Narożniki modułowe i zmiana wystroju – to proste!

Ostatnią zaletą narożników modułowych jest to, że łatwo zmienić ich układ w przypadku przemeblowania czy zmiany wystroju. Jeżeli chcemy postawić narożnik w innym rogu pomieszczenia niż dotychczas, będzie to bardzo proste.

Zwykle wystarczy, że zamienimy ze sobą miejscami moduł podłokietnika i otomany lub jednego ramienia kanapy i narożnego oparcia. W ten sposób narożnik lewy zamieni się w prawy, lub na odwrót. Równie łatwe będzie też zmniejszenie dużego mebla. Narożniki modułowe w kształcie litery U mogą być przekształcone w narożnik o kształcie L, a duży narożnik w mniejszy. Powiększenie narożnika także nie będzie trudne, jednak wymagać będzie dokupienia dodatkowych modułów. Dzięki temu łatwo zmienimy wystrój pomieszczenia gdy zajdzie taka potrzeba.

 

Artykuł powstał we współpracy z meblobranie.pl

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij