Hashtagi i zakupy: Jak social media rewolucjonizują e-commerce [WEBINAR]

Hashtagi i zakupy: Jak social media rewolucjonizują e-commerce [WEBINAR]

Hashtagi i zakupy: Jak social media rewolucjonizują e-commerce [WEBINAR]

Dowiedz się, jakie narzędzia pomogą Ci w rozwinięciu strategii sprzedażowej – od tworzenia contentu, aż po moderację – i jakie procesy można zautomatyzować.

WEŹ UDZIAŁ

Durex wspiera walkę z epidemią AIDS

O autorze
3 min czytania 2021-12-02

Ruszyła wspólna kampania marki Durex i Fundacji Edukacji Społecznej, której celem jest wsparcie celów światowego dnia AIDS. Jej osią jest edukacja i zwiększenie świadomości na temat HIV i AIDS, a także propagowanie szerokiej diagnostyki. Firma Reckitt wraz z marką Durex od wielu lat działa na rzecz bezpiecznego seksu, ponieważ prezerwatywy są jedynym środkiem antykoncepcyjnym, który pomaga chronić przed zakażeniem. Tylko w tegorocznej kampanii przekaże na ten cel darowiznę rzeczową o łącznej wartości 90 000 zł.

 

Edukacja bez tabu

Codziennie w naszym kraju średnio 4 osoby dowiadują się o zakażeniu HIV, który będzie z nimi przez całe życie. Według danych z lat 2016-2019 rok do roku następuje przyrost zapadalności w niemal każdej grupie wiekowej niezależnie od płci oraz drogi transmisji. Zdecydowana większość Polaków uważa, że temat HIV ich nie dotyczy.

Do chwili obecnej pomimo znacznych postępów w leczeniu choroby nie jest możliwe całkowite wyeliminowanie HIV z organizmu. Ze względu na skalę zakażeń, następstwa kliniczne, brak szczepień, tempo rozprzestrzeniania się wirusa oraz koncentrację zakażeń w ubogich regionach świata, oraz w trudno dostępnych populacjach epidemia HIV jest jednym z priorytetowych zagadnień zdrowia publicznego, w skali światowej. Wczesne wykrycie zakażenia HIV to jeden z priorytetów zakończenia epidemii AIDS do 2030 roku.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Według raportów Ministerstwa Zdrowia wskaźnik testowania na HIV między 2016 a 2019 rokiem w Polsce spadł z 3 do 1 na 100 000 mieszkańców, co daje 1% populacji badanej w kierunku HIV. Niespełna 10% dorosłych wykonało w swoim życiu choć raz test na HIV. Eksperci są zdania, że w Polsce nawet co druga zakażona wirusem osoba żyje w nieświadomości i jednocześnie nieświadomie zakaża innych. Szczególnie, że bezobjawowy okres HIV może trwać nawet do 10 lat.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Niepokoi, że w 2020 roku znacznie mniej osób wykonało test w kierunku HIV. W czasie lockdownu zostały zamknięte punkty konsultacyjno-diagnostyczne, w których są wykonywane anonimowe testy w kierunku HIV, co z pewnością wpłynęło na liczbę nowo wykrytych przypadków. Innym czynnikiem, który uniemożliwia wczesne wykrycie wirusa jest strach — wiele osób boi się wykonać test, ponieważ są przekonani, że dodatni wynik zrujnuje im. Jednak brak świadomości o chorobie nie oznacza, że jej nie ma. Wczesne wykrycie HIV i podjęcie leczenia pozwoli choremu żyć długo i bez zdrowotnych komplikacji życie — mówi dr n. społ. Magdalena Ankiersztejn-Bartczak, Prezes Zarządu Fundacji Edukacji Społecznej.
NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Diagnostyka kluczem do walki z epidemią AIDS

W ostatnich latach szczyt zakażeń wśród mężczyzn przypada na grupy wiekowe między 25 a 29 rokiem życia, wśród kobiet zaś między 30 a 44 rokiem życia. Osoby w tym przedziale wiekowym, które podejmują ryzykowne zachowania seksualne, szczególnie powinny sprawdzić, czy problem HIV ich rzeczywiście nie dotyczy.

Zwłaszcza, że badania w kierunku zakażenia HIV są anonimowe, bezpłatne, szybkie i łatwo dostępne. Wykonać je można w jednym z 29 Punktów Konsultacyjno-Diagnostycznych (PKD) lub we własnym domu. Wystarczy wejść na stronę projekttest.pl, zadzwonić pod podany tam bezpłatny numer i zamówić test. O testowaniu często myśli się w sytuacjach krytycznych. Jednak warto przeprowadzić badanie także wówczas, gdy miało się kontakt seksualny z osobą, która nie wykonała nigdy testu. Tylko tak można upewnić się, że wszystko jest w porządku.

Choć od wykrycia HIV mija właśnie 40 lat, wciąż nie znaleziono skutecznego lekarstwa, które może całkowicie wyleczyć osobę z HIV. Dlatego też w tym przypadku profilaktyka jest kluczowa. Nie tylko diagnostyka, ale przede wszystkim bezpieczny seks to recepta na zdrowie. Prezerwatywy są jedynym środkiem antykoncepcyjnym, który pomaga chronić przed zakażeniem.

FES od 19 lat działa na rzecz pogłębiania w społeczeństwie wiedzy na temat problemów społecznych i zdrowia publicznego. Organizacja zajmuje się profilaktyką HIV, oferując bezpłatne oraz powszechnie dostępne testowanie, a także wsparcie psychologiczne, prawne i socjalne dla osób żyjących z HIV. W tym roku na rzecz FES Durex przekaże darowiznę prezerwatyw o łącznej wartości 90 000 zł.

Reckitt z misją i wsparciem

Reckitt od lat nie tylko zajmuje stanowisko w sprawach, które są istotne dla szerszego społeczeństwa, ale także działa na rzecz pozytywnych zmian w tym zakresie. Wspólnie z marką Durex realizuje misję promowania przyjemnego i bezpiecznego seksu oraz odpowiednią edukację seksualną. Tegoroczne, wspólne działania Durex i FES wypełniają misję marki w rozwiązywaniu prawdziwych problemów swoich społeczności lokalnych.

Reckitt wraz ze swoimi markami od lat angażuje w działania o charakterze społecznym, które są zgodne z ich misją. Widzimy potrzebę zapewnienia dostępu do edukacji i informacji na temat zdrowia seksualnego, a tym samym do zwiększania świadomości i zrozumienia skali problemu HIV i mamy odwagę głośno o tym mówić. Wierzymy, że wspólna inicjatywa marki Durex i FES wymiernie przełoży się na zmniejszenie skali tego światowego problemu – podkreśla Inga Songin, marketing director Poland & EE, Reckitt.

Warto zaznaczyć, że powodzenie misji powstrzymania epidemii AIDS nie zależy wyłącznie od firm i organizacji pożytku publicznego. To, czy wirus będzie rozprzestrzeniał się dalej, zależy od indywidualnych decyzji. Nie tylko tych intymnych, ale również zakupowych. W ramach prowadzonej kampanii każdy, kto kupi prezerwatywy Durex, w dniach 1-15 grudnia w sieci Rossmann, przyczyni się do wsparcia Światowego Dnia AIDS. Środki ze sprzedaży prezerwatyw zostaną przekazane na zwiększenie wykonalności testów, a w efekcie przyczynią się do zatrzymania wirusa.

Więcej informacji o FES oraz zamówienie testu do domu: projekttest.pl

Źródło danych: Sprawozdanie z realizacji Krajowego Programu Zapobiegania Zakażeniom HIV i zwalczania AIDS w 2020 roku, opracowane przez Krajowe Centrum do Spraw AIDS.