Po „brzydkich burakach” przyszedł czas na krzywe marchewki. Lidl Polska ponownie ratuje jedzenie przed zmarnowaniem

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Po „brzydkich burakach” przyszedł czas na krzywe marchewki. Lidl Polska ponownie ratuje jedzenie przed zmarnowaniem

Lidl Polska po raz kolejny stawia na nieperfekcyjne warzywa, ratując je przed zmarnowaniem. Tym razem krzywe marchewki pojawią się we wszystkich sklepach sieci już od czwartku, 9 grudnia do wyczerpania zapasów, w cenie 4,99 zł/5 kg.

Jak zachęca Lidl w ramach swojej najnowszej kampanii: „Daj szansę marchewce! Wygląda inaczej, smakuje tak samo. Nie marnuj żywności i wspieraj polskich rolników”. Tymi słowami sieć stara się przekonać konsumentów, że nieperfekcyjne warzywa mają tyle samo smaku i wartości co pozostałe oraz nie należy się ich obawiać. Tym razem Lidl zdecydował się odkupić nieperfekcyjne marchewki od polskiej Grupy Producentów Owoców i Warzyw – POLFARM, z siedzibą w Chwaszczynie, na Kaszubach. Warzywa zostały już prawie spisane przez rynek na straty z uwagi na ich krzywiznę, popękania oraz nieregularne wymiary. Z pomocą przyszedł jednak Lidl.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

To już nie pierwsza taka sytuacja, kiedy sieć promuje nieperfekcyjne warzywa. W przeszłości Lidl dwukrotnie wykupił od rolnika krzywe buraki, które ostatecznie zostały przez klientów przyjęte bardzo dobrze i udało się zapobiec ich zmarnowaniu. Klienci mieli możliwość sięgnąć po same nieregularne warzywa, jak i w drugiej odsłonie akcji – po ketchup z krzywych buraków.

Tego typu kreatywne podejście do niedoskonałości warzyw, bardzo pomaga w ich promocji oraz zwalczaniu marnowania żywności z powodu niedoskonałego wyglądu. W minionych miesiącach Lidl oferował również, ziemniaki które obrodziły w nadmiarze oraz jabłka prosto od sadowników, sprzedawane w dużych, drewnianych skrzyniach. Tego typu działań jest zatem więcej.

Krzywe marchewki pojawią się w sprzedaży już 9 grudnia we wszystkich sklepach Lidl Polska, w cenie 4,99 zł/ 5kg. Sieć zachęca, aby dać im szansę. Duże opakowania marchewki sprawdzą się szczególnie w przypadku dużych rodzin. Natomiast w przypadku mniejszych potrzeb dania i przetwory z wykorzystaniem tego warzywa można z powodzeniem mrozić lub peklować. Warto podkreślić, że warzywa, w tym marchew, są również stosowana jako uzupełnienie diety zwierząt domowych np. psów, królików, świnek morskich, koni i innych.

Doskonały wygląd warzyw, piękny kolor czy regularny kształt to częste przesłanki decydujące o zakupie danego produktu lub jego odrzuceniu w przypadku niespełnienia tych oczekiwań. Niestety wiemy, że klienci wciąż pozostają w tym zakresie bezlitośni, a przecież natura tak nie działa. Sądziliśmy, że i tym razem niedoskonałe warzywa zostaną odrzucone przez rynek, ale szczęśliwie dzięki wspólnej akcji z siecią Lidl Polska uda się uchronić marchewki przed zmarnowaniem. Liczymy, że tego typu działania oprócz zapobieganiu marnowaniu warzyw mają również charakter edukacyjny i że w przyszłości wszyscy spojrzymy na niedoskonałości produktów z większą otwartością. O wyzwaniach związanych z niemarnowaniem niedoskonałych warzyw opowiadaliśmy w jednym z wywiadów. Okazało się, że Lidl dowiedział się o naszych marchewkach i sieć sama zgłosiła się z propozycją współpracy, ponownie wspierając ideę zero waste – komentuje Michał Gulczyński z ulokowanego na Kaszubach POLFARMU.

Jakie inne działania w zakresie niemarnowania żywności podejmuje Lidl Polska?

Firma Lidl Polska podkreśla, że w ramach całego łańcucha dostaw optymalizuje zamówienia oraz dostawy żywności w taki sposób, aby na sklepowych półkach znajdowało się dokładnie tyle produktów, ile potrzebują klienci. Dodatkowo, we wszystkich swoich sklepach Lidl Polska prowadzi własny projekt „kupuję, nie marnuję”, który ma na celu wsparcie sprzedaży produktów w pełni wartościowych, ale o zbliżającym się terminie przydatności do spożycia. Przeceny sięgają nawet -70%.

Od początku swojej działalności Lidl Polska współpracuje z Caritas Polska oraz Federacją Polskich Banków Żywności. Wspólnie podejmuje działania edukacyjne w zakresie niemarnowania żywności. Uczestniczy także w projekcie jadłodajni Caritas. Sieć każdego roku organizuje wspólnie z partnerami zbiórki żywności dla potrzebujących w sklepach Lidl Polska – tegoroczna edycja świątecznych zbiórek właśnie się zakończyła. Wkrótce poznamy jej wyniki.

Warto także podkreślić, że owoce, warzywa oraz pieczywo, które stracą świeżość, są przekazywane przez Lidla do dalszej przeróbki na biogaz. Zatem wszystkie działania sieci Lidl Polska dążą do możliwie najlepszych rozwiązań wokół niemarnowania żywności.

Jak wykorzystać marchew w kuchni?

Marchew to niezwykle uniwersalne warzywo, które ma niezliczoną ilość zastosowań – od przecierów, soków i przystawek, przez zupy, dodatki do dań głównych i w końcu po desery oraz przetwory. Sieć Lidl w ramach swojej platformy kuchnialidla.pl podsuwa kulinarne inspiracje na jej wykorzystanie. Wśród propozycji znajduje się między innymi wegański tort marchewkowy lub krem z marchwi, pomarańczy i imbiru z grzankami według Kingi Paruzel– doskonały wybór na zimowe dni. Przepis znajduje się na stronie: kuchnialidla.pl/krem-z-marchwi-pomaranczy-i-imbiru-z-grzankami

Krzywa marchew będzie dostępna we wszystkich sklepach Lidl Polska od czwartku, 9 grudnia do wyczerpania zapasów.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij