Meta wprowadza nowe narzędzia wspierające twórców na Facebooku

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Meta wprowadza nowe narzędzia wspierające twórców na Facebooku

Firma Meta wprowadziła nowe narzędzia wspierające twórców na Facebooku, dzięki którym mogą oni prowadzić profil w trybie profesjonalnym oraz dodatkowo zarabiać na swoich treściach wideo i audio.

Tryb profesjonalny 

Chcemy, aby twórcy mogli w pełni wykorzystywać potencjał Facebooka, a co za tym idzie, mieli możliwość efektywnej monetyzacji obecności na platformie, a także dostęp do danych, dzięki którym mogą lepiej zrozumieć, jakie treści najlepiej rezonują w stworzonych przez nich społecznościach. Dotychczas te narzędzia były zarezerwowane jedynie dla stron, a wielu twórców, zwłaszcza tych początkujących, korzystało z profili osobistych. Dlatego dziś ogłaszamy wprowadzenie trybu profesjonalnego dla profili.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Dzięki trybowi profesjonalnemu, twórcy korzystający z profili będą mogli w jednym miejscu sprawdzić informacje i wyniki w odniesieniu do postów, odbiorców i całego profilu, trendy i zmiany w ujęciu czasowym, a także dostępne narzędzia monetyzacyjne. Twórcy nadal będą mieli pełną kontrolę nad tym, kto widzi udostępniane przez nich treści.

Nowy tryb jest teraz testowany w USA, natomiast w przyszłym roku będzie dostępny w Polsce.

Łatwiejsze kupowanie i wysyłanie gwiazdek

Gwiazdki na Facebooku to funkcja, która pozwala zarabiać twórcom na treściach wideo i audio. Widzowie mogą kupować gwiazdki i wysyłać je do ulubionych twórców. Do tej pory można je było kupić jedynie w trakcie oglądania wideo. Chcemy, aby gwiazdki stały się najlepszą i najpowszechniejszą metodą okazywania wsparcia twórcom na Facebooku, dlatego wprowadzamy zmiany, które sprawią, że kupowanie i wysyłanie gwiazdek będzie jeszcze łatwiejsze. Zaczynamy dziś testować możliwość dawania gwiazdek w innych miejscach niż wideo na żywo – na przykład w trakcie oglądania wideo w Aktualnościach, w usłudze Watch czy zakładce Gaming.

Jednocześnie uruchamiamy sklep z gwiazdkami – nowe miejsce, dostępne zarówno z urządzeń mobilnych, jak i komputerów, w którym użytkownicy będą mogli kupić gwiazdki, wykorzystując Facebook Pay. Kupione w ten sposób gwiazdki będą zdeponowane w wirtualnym portfelu, a następnie będzie je można przekazać twórcom, na przykład w trakcie ich filmów na żywo.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij