Meta wykorzystuje AI do automatycznej animacji rysunków wykonanych przez dzieci

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Meta wykorzystuje AI do automatycznej animacji rysunków wykonanych przez dzieci

Meta stworzyła pierwszą tego typu metodę, dzięki której rodzice mogą przesyłać dzieła swoich dzieci do prototypowego systemu i obserwować, jak ich kreatywne wizje stają się ruchomymi postaciami, które podrygują, tańczą i podskakują.

Badacze Meta opracowali pierwszą tego typu metodę wykorzystania AI do automatycznego animowania ręcznie rysowanych postaci przypominających ludzi (tj. posiadających dwie ręce, dwie nogi,  głowę, itp.). Po przesłaniu rysunków do prototypowego systemu, rodzice i dzieci mogą obserwować, jak ich dzieła stają się ruchomymi postaciami, które podrygują, tańczą i podskakują. Filmiki przedstawiające animowane rysunki można pobrać, aby podzielić się nimi z przyjaciółmi i rodziną. Rodzice mogą również przyczynić się do dalszego rozwoju technologii, wyrażając zgodę, aby rysunek ich dziecka był wykorzystywany do dalszego uczenia systemu sztucznej inteligencji.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Sztuczna inteligencja uczy się rozpoznawać postacie z rysunków autorstwa dzieci

Podczas gdy wiele narzędzi AI radzi sobie z realistycznymi obrazami ludzi, rysunki dzieci cechuje różnorodność i nieprzewidywalność, sprawiając, że identyfikacja tego, co jest przedstawione na obrazkach jest znacznie bardziej skomplikowana. Celem Meta było stworzenie systemu sztucznej inteligencji, który będzie w stanie zidentyfikować i automatycznie animować postacie podobne do ludzi, z wysokim odsetkiem powodzenia i bez pomocy człowieka. 

Było to możliwe dzięki opracowaniu systemu uczącego AI rozpoznawania postaci na rysunku dziecka, co może być trudne, gdy inne obiekty lub istoty na stronie mają podobne cechy, kolory lub wymiary. Następnie system wyodrębnia postać podobną do człowieka, nie uwzględniając niczego innego na stronie, tak aby animowana postać była jak najbardziej zbliżona do tego, co wyobrażało sobie dziecko. Kolejnym etapem jest określenie stawów postaci, aby animacja mogła poruszać się w atrakcyjny i realny sposób. Po wykonaniu wszystkich tych kroków, animacja jest gotowa. Oto jak wygląda cały proces:

Meta podkreśla, że poprzez uczenie AI efektywnej pracy z rysunkami dzieci, ma nadzieję, że ten projekt przybliży ich do zbudowania systemu sztucznej inteligencji, który będzie w stanie zrozumieć świat z ludzkiego punktu widzenia. Zapraszamy do zapoznania się z prototypem systemu i przetestowania możliwości animacyjnych. W nadchodzącym roku Meta ma również nadzieję udostępnić zbiór danych i podzielić się większą ilością szczegółów na temat badań.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij