Przyjdź na Bieg Powstania Warszawskiego i sprawdź, w jakiej kondycji jest Twój kręgosłup

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Przyjdź na Bieg Powstania Warszawskiego i sprawdź, w jakiej kondycji jest Twój kręgosłup

Ból krzyża jest dolegliwością bardzo powszechną, kojarzoną głównie z niezdrowym trybem życia, stąd bywa lekceważony. Tymczasem niespecyficzne objawy – dotykające głównie młodych ludzi - mogą być skutkiem zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa (ZZSK) prowadzącego do kalectwa.

Akcja społeczna „Żyj Zdrowo - Szanuj Kręgosłup” ma na celu uświadomienie społeczeństwu, czym jest ZZSK i jak ważne jest niebagatelizowanie pierwszych symptomów tego schorzenia. W ramach akcji 26 lipca podczas Biegu Powstania Warszawskiego każdy, kto jest zainteresowany kondycją swojego kręgosłupa będzie mógł skorzystać z porady fizjoterapeuty i reumatologa.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

„Żyj Zdrowo - Szanuj Kręgosłup” to akcja społeczna realizowana we współpracy ze Stowarzyszeniem Chorych na ZZSK i Osób Ich Wspierających. Ma ona na celu edukowanie społeczeństwa, czym jest zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa (ZZSK) i jak ważna jest wczesna diagnoza tego schorzenia.

Zbadaj kręgosłup w punkcie konsultacyjnym

Bieg Powstania Warszawskiego cieszący się ogromną popularnością wśród ludzi młodych i aktywnych fizycznie jest doskonałą okazją do zwrócenia uwagi, że ZZSK może dotyczyć właśnie ich. Młodzi ludzie często bagatelizują pierwsze symptomy ZZSK mylnie kojarząc je z siedzącym trybem życia czy fizycznym przeciążeniem. Aby wspomóc wczesną diagnostykę tego schorzenia podczas Biegu Powstania Warszawskiego na terenie Stadionu Polonii w godz. od 16 do 21 będzie możliwość skorzystania z bezpłatnych konsultacji z fizjoterapeutą i reumatologiem. Szukaj namiotu z logo akcji Żyj Zdrowo – Szanuj Kręgosłup.

Weź udział w treningu

Pamiętając jednocześnie o tym, jak ważna jest aktywność fizyczna dla osób zdrowych poprzez akcję Żyj Zdrowo - Szanuj Kręgosłup chcemy także informować, że dla chorych może być ona jeszcze ważniejsza. Dlatego pragniemy połączyć ideę biegania z aktywnością fizyczną dla osób z ZZSK. Wierzymy, że dla chorych możliwość wspólnej rozgrzewki z biegaczami i udział w biegu będzie motywująca do przezwyciężenia objawów choroby ze strony narządu ruchu. Specjalna edycja treningu przygotowującego do Biegu Powstania Warszawskiego z blokiem ćwiczeń na kręgosłup odbędzie się 24 lipca w Parku Rozbrat. Zbiórka o godz. 19.00 przed budynkiem Stołecznego Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA (dawny WOSiR).

Więcej informacji na temat ZZSK na www.poruszycswiat.pl oraz www.zzsk.org.pl Zachęcamy także do odwiedzenia forum prowadzonego przez Stowarzyszenie Chorych na ZZSK, na którym znajduje się wielce ciekawych i aktualnych informacji na temat choroby www.zzsk.mixxt.pl

Akcja „Żyj Zdrowo – Szanuj Kręgosłup” jest realizowana dzięki wsparciu firmy AbbVie. 

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij