Rusza pierwsze badanie Chapter Zero Poland – „Rady nadzorcze wobec zmian klimatu”

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Rusza pierwsze badanie Chapter Zero Poland – „Rady nadzorcze wobec zmian klimatu”

Ruszyło ogólnopolskie badanie skierowane do przedstawicielek i przedstawicieli rad nadzorczych zainicjowane przez program Chapter Zero Poland. Badanie realizowane przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu w partnerstwie z Fundacją Deloitte potrwa do 4 marca. Ogłoszenie wyników odbędzie się 25 maja.

Chapter Zero Poland we współpracy z Fundacją Deloitte zaprasza członkinie i członków rad nadzorczych do udziału w badaniu „Rady nadzorcze wobec zmian klimatu”. To pierwsza odsłona badania w ramach programu, koordynowanego w Polsce przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Przejdź do ankiety >> chapterzero.pl/badanie

Rady nadzorcze to ważna grupa interesariuszy, której poświęca się za mało uwagi w dyskusji o problematyce związanej ze zmianami klimatu, zapominając, że jest ona podobnie jak zarząd, ważnym ogniwem inicjowania i egzekwowania zmian w politykach i strategiach przedsiębiorstw. Dlatego celem badania jest przede wszystkim poznanie podejścia przedstawicielek i przedstawicieli rad nadzorczych do zmian klimatu oraz dowiedzenie się, na ile są to kwestie obecne w działaniach struktur, w których pracują. Także, poznanie ich potrzeb i oczekiwań wobec zarządów w tym obszarze – mówi Marzena Strzelczak, prezeska, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu, organizatora Chapter Zero Poland.

Podnoszenie wiedzy na temat wyzwań klimatycznych dla firm oraz inspirowanie do podejmowania działań w zakresie ochrony klimatu, to jedno z kluczowych zadań Fundacji Deloitte. Badanie członków rad nadzorczych, pierwsze takie na polskim rynku, dostarczy wiedzy dla ważnych dyskusji na temat włączenia klimatu do rozmów o zmianie strategii firm i podejmowania przez nie niezbędnego wysiłku – mówi Adam Mariuk, prezes Fundacji Deloitte Polska.

Ankieta badania składa się z dwóch części. 19 lutego rozpoczyna się część ilościowa dostępna na stronie chapterzero.pl/badanie, a jej wypełnienie zajmie ok. 15 min. W następnej kolejności planowane są badania jakościowe. Wyniki zostaną zaprezentowane w postaci raportu, którego premiera odbędzie się podczas 9. Targów CSR w Centrum EXPO XXI w Warszawie (odpowiedzialnybiznes.pl/targicsr).

Badanie zostało podzielone na 3 obszary: świadomość problematyki zmian klimatu, zmiany klimatu w działalności rad nadzorczych, potrzeby i oczekiwania przedsiębiorstw na zmiany klimatu. Wyniki prac badawczych pozwolą na opracowanie diagnozy bieżącej sytuacji w tych obszarach w Polsce, jak również na zaproponowanie przez Chapter Zero Poland działań dostosowanych do potrzeb i oczekiwań obecnych i przyszłych członkiń i członków programu.

W badaniu może wziąć udział każda osoba zasiadająca w minimum jednej radzie nadzorczej.

Kolejne badania naukowe i analizy biznesowe nie pozostawiają wątpliwości. Zmiany klimatu to jedno z kluczowych wyzwań współczesności. Choć zasadniczo znana jest skala problemu,  trudno  precyzyjnie określić wszystkie skutki zaburzenia równowagi środowiskowej. Biznes zauważa konieczność uwzględniania w swoich strategiach ryzyka i szans klimatycznych. Jest to jednak zdecydowanie proces, którego skuteczne wdrożenie wymaga jeszcze wiele pracy, zaangażowania i edukacji. Dlatego rzetelna edukacja klimatyczna, poznanie regulacji oraz dobrych praktyk w tym obszarze powinny stanowić priorytet dla przedstawicielek i przedstawicieli biznesu – dodaje prezeska Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij