LEGO stworzyło model skanera do rezonansu magnetycznego. Zestawy trafią do szpitali, aby zmniejszyć strach dzieci

LEGO stworzyło model skanera do rezonansu magnetycznego. Zestawy trafią do szpitali, aby zmniejszyć strach dzieci

Model skanera MRI pozwoli w kreatywny sposób wytłumaczyć najmłodszym pacjentom, na czym polega rezonans magnetyczny. Dzięki temu badanie będzie bardziej zabawne i mniej przerażające.

fot. lego.com

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Rezonans magnetyczny to niejednokrotnie podstawa diagnostyki wielu chorób – i choć przebiega bezboleśnie – wśród najmłodszych pacjentów często budzi negatywne emocje. Erik Ullerlund Staehr to jeden z pracowników LEGO, który wpadł na pomysł, jak w ciekawy i angażujący sposób przygotować dzieci do badania i zmniejszyć związany z nim stres. Firma zaprojektowała model skanera MRI z klocków LEGO, który otrzymają lokalne szpitale. Dzięki temu lekarze zapoznają małych pacjentów z działaniem urządzenia i pokażą, że skaner wcale nie jest tak groźny, jak się wydaje.

Model skanera MRI został zaprojektowany wyłącznie na potrzeby hospitalizowanych dzieci, zatem nie trafi do regularnej sprzedaży. Obecnie firma zleca zespołom LEGO na całym świecie budowanie edukacyjnych zestawów w celu dystrybucji do lokalnych szpitali.

Fraser Lovatt to jeden z pracowników LEGO, który niedawno zmierzył się ze złożeniem jednego z zestawów skanera MRI i zaprezentował efekty swojej pracy w mediach społecznościowych. 

Model przedstawia dwa kluczowe dla przebiegu badania miejsca – w jednym z nich znajduje się okrągła maszyna, do której podjeżdża pacjent w obecności lekarki. Druga sala to miejsce dla lekarza, który odczytuje wyniki badania.

Skaner z klocków LEGO można otworzyć, aby przekonać się, co kryje się w jego wnętrzu i jak będzie przebiegał proces badania. Całość modelu składa się z białych, szarych i niebieskich elementów, aby jak najwierniej odzwierciedlić szpitalną przestrzeń.

PS
Honda również postanowiła umilić dzieciom pobyt w szpitalu. Firma stworzyła mały samochód elektryczny, którym najmłodsi pacjenci mogą odbywać przejażdżki po szpitalnych korytarzach i na chwilę zapomnieć o stresie związanym z hospitalizacją. 

PS 2
LEGO przekazało zestaw klocków dziecku w potrzebie za każdą gwiazdkę zbudowaną i udostępnioną w mediach społecznościowych lub w serwisie LEGO Life przy użyciu hashtagu #BuildToGive.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij